Moleküler Biyoloji ve Genetik

Sizi Arayalım!

Bölüm Hakkında

Moleküler Biyoloji ve Genetik; yeni araştırma alanlarıyla her geçen gün daha da gelişmekte olan genetik bilimi, canlıların oluşumunu programlayan genetik şifrelerin çözülmesi, çözülen şifrelerin tıp, biyoteknoloji, ilaç, gıda ve tarım gibi pek çok alanda kullanılmasını sağlayan disiplinler arası bir bilim dalıdır. Hem dünyada hem de ülkemizde araştırma destek programlarda önceliği olan Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, geleceği son derece parlak ve istihdam potansiyeli yüksek olan bölümlerden biridir.

İSTÜN Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nün amacı; çözüm üretebilen, takım çalışmasına yatkın, analiz yeteneği gelişmiş, her geçen gün değişen ve ilerleyen bilim ve teknolojiye ayak uydurmak için sorgulayan, araştıran, fikir üreten, keşfeden, çevreci, etik ve sosyal ilkelere değer veren moleküler biyologlar yetiştirmektir.

Akademik Olanaklar

Bölümümüzde ilk iki yılda ağırlıklı olarak temel bilimler dersleri, sonraki iki yılda ise projeler eşliğinde, moleküler biyoloji, moleküler genetik, mikrobiyoloji, hücre biyolojisi, doku mühendisliği, biyoteknoloji gibi teorik dersler ve uygulama dersler işlenerek öğrencilerimize mesleki yeterlilik kazandırılacaktır. Dersler, modern eğitim araç gereçleri ve laboratuvar imkânları ile desteklenecektir. Öğrencilerimizin birinci elden araştırma deneyimi kazanmalarına katkı sağlamak amacıyla aldıkları dersler proje dersleri ile geliştirilecektir.

%SLIDE%

Kariyer Olanakları

Bölüm Mezunları “Moleküler Biyolog” unvanı ile; Ar- Ge merkezlerinde, ilaç sektöründe, biyoteknoloji, gıda ve tarım endüstrisinde, genetik hastalıkların tanı ve tedavi merkezlerinde, tüp bebek merkezlerinde, kök hücre ve gen terapi merkezlerinde, adli tıp kurumları gibi pek çok alanda çalışma imkânına sahiptirler. Ayrıca bölüm mezunları yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam ederken üniversitelerde akademisyen olarak da görev yapabilirler.

Puan Türü: SAY

Öğrenim Süresi: 4 Yıl

Eğitim Dili: Türkçe


Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Zeynep Gündoğdu Özdemir Moleküler Biyoloji ve Genetik
Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel