Rektör Yardımcıları


Prof. Dr. Necati ÖRMECİ - Rektör YardımcısıProf. Dr. Necati ÖRMECİ
Rektör Yardımcısı
Özgeçmiş

1976 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra aynı yıl, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda asistan olarak göreve başladı.

1980 yılında “İç Hastalıkları Uzmanı” oldu. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı’nda asistanlığına başladı.

1985 yılında “Gastroenteroloji Uzmanı” ve aynı yıl Gastroenteroloji Bilim Dalı’na “Yardımcı Doçent” olarak atandı.

Japon Hükümeti’nin açmış olduğu “MONBUSHO Bursu”nu kazanarak, 1985 Ekim ayı ile 1986 Aralık ayları arasında Tokyo Women’s Medical College Hastanesi’nde özellikle diyagnostik ve terapötik endoskopi, endoskopik ultrasonografi konularında bilgi ve görgüsünü arttırdı.

1988 yılında Gastroenteroloji Bilim Dalı’nda “Doçent” oldu.

1990 yılında İngiltere’de “Advanced ERCP kursu”na katıldı.

1990 yılında TÜBİTAK bursunu kazanarak, Tokyo National Cancer Center’de mide sitolojisi ve histopatolojisi ile diyagnostik ve terapötik endoskopi konularında bilgi ve görgüsünü artırdı.

1994 yılı Nisan ayında “Profesör” ünvanını aldı.

1999 yılı Temmuz ayında Cleveland Clinic Florida’da bilgi ve görgüsünü arttırmak üzere çalıştı.

2006-2009 yılları arasında İç Hastalıkları A.B.D. Başkanlığı yaptı.

2012 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TUBA) asli üyeliğine seçildi.

Kist Hidatik ile ilgili perkütan tedavi yöntemini geliştirerek “Örmeci Tekniği” adıyla dünya literatürüne kazandırdı.

2015-2019 yılları arasında APASL yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2016-2019 yılları arasında Tıpta Uzmanlık Kurulu Müfredat Oluşturma ve Standart Belirleme Sistemi (TUKMOS) Gastroenteroloji Dalı Başkanlığı yaptı.

Lanzhou Üniversitesi (Çin Halk Cumhuriyeti) ile Ankara Üniversitesi arasında üniversiteler arası karşılıklı işbirliği protokolünün imzalanmasında büyük katkı sağladı.

Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Kurumu’nda Ruhsat Dışı İlaç Komisyonu’nda 30 yıla yakın hizmet verdi.

26 Kasım 2019 tarihi itibariyle Türkiye Bilimler Akademisine Şeref Üyesi oldu.

Prof. Dr. Necati ÖRMECİ
Rektör Yardımcısı


Prof. Dr. Taşkın Gürbüz - Rektör YardımcısıProf. Dr. Taşkın Gürbüz
Rektör Yardımcısı
Özgeçmiş
İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimini Erzurum’da tamamlamıştır. 1997 yılında Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden ikincilik ile mezun olmuştur. Aynı yıl Diş Hekimliği Fakültesi Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalında doktora eğitimine başlamıştır. 2008 yılında Doçent ve 2014 yılında Profesör olarak atanmıştır. Alanı ile ilgili çok sayıda uluslararası ve ulusal dergilerde yayınları mevcuttur. Uluslararası kitap bölümü yazarlığı yapmıştır. Çok sayıda projede yürütücü ve araştırmacı olarak görev almıştır. TÜBİTAK ve ÖSYM Diş Hekimliğinde Uzmanlık Komisyonlarında görev yapmıştır. 2018 yılında ülkemizde ilk kez düzenlenen 1. Uluslararası Koruyucu Diş Hekimliği Kongresine başkanlık yapmıştır. Türkiye Kayak Federasyonu Sağlık Kurulu Üyeliği, Türk Pedodonti Derneği gibi çok sayıda üyelik görevlerinde bulunmuş ve bulunmaktadır. Akademik süreçte öğretim üyeliğinin yanı sıra birçok idari görevde bulunmuştur. 2016- 2018 yıllarında Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Dekan Yardımcısı ve Dekan olarak görev yapmıştır. 2018- 2019 yılları arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanlığı ve 2018- 2021 yılları arasında Başhekimlik görevlerini yapmıştır. 2021 yılında İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Kurucu Dekan olarak göreve başlamıştır ve halen görevine devam etmektedir.

Prof. Dr. Taşkın Gürbüz
Rektör Yardımcısı

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel