YÖNETİM

Mütevelli Heyeti Başkanının Mesajı

İSTÜN’e Hoş Geldiniz!

Sağlık sektöründe 30 yılı aşkın süredir edindiğimiz deneyim ve sektör iş birliklerinin sağladığı bilgi birikimi ile İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’ni kurmaya karar verdik. Amacımız 4.nesil üniversite anlayışı çerçevesinde deneyimlerimizi siz gençlere aktararak topluma fayda sağlayan projelerin daha da güçlenmesini ve hızlanmasını sağlamaktır.

Kar etme amacı olmayan, sektör ve toplum için insan kaynağı yetiştirmeyi hedefleyen yepyeni bir vakıf üniversitesi anlayışını benimseyen üniversitemizde, topluma fayda sağlamayı amaçlayan, araştırma odaklı inovasyon ve teknoloji üreten, öğrendiklerini sorgulayan, araştırma ve sürekli gelişimi bir yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetişmenizi hedefliyoruz.

Hayalleriniz yolumuza ışık tutacak ve geleceğimizi şekillendirecek. Siz öğrencilerimizi mesleki alanlarında uzmanlaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde ve çeşitli sanat dallarında çalışmaya motive ederek ufkunuzu genişletmeye teşvik edeceğiz. İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi yönetimi ve akademik birimleri olarak sizlere yalnızca bir üniversite diploması kazandırmaktan öte hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak hep daha fazlasını hayal edebileceğiniz ve bu hayalleri gerçekleştirmek için sağlam adımlar atabileceğiniz yollar açacağız.

İnanıyoruz… İSTÜN yönetimi, akademik kadrosu ve öğrencileri el ele vererek üniversitemiz bünyesinde projeler geliştirecek, bu projeleri topluma ve sanayiye kazandıracaktır.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk “Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar.” demiştir. Bizler de bu yolda ilerlemeye and içtik.

Biliyoruz ki İSTÜN ailesi olarak sağlık alanında dünya lideri bilim adamları ve araştırmacılar, hastalara yenilikçi tedaviler sağlayan ve keşiflerini toplumla paylaşan bilim insanları yetiştireceğiz.

Bilime evrensel düzeyde katkı sağlamak, bizler için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olacaktır.

Sevgilerimle…

Uzm. Ecz. Mahmut Bilgiç
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel