Üniversite Hakkında

2020- 2021 eğitim öğretim yılında “Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksekokulu, Türkiye’de ilklerden olan İlaç Araştırma Geliştirme Enstitüsü ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü” ile eğitim öğretim faaliyetlerine başlayan İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi ilk yılında %100 doluluk oranı ile en çok tercih edilen vakıf üniversiteleri arasında üst sıralarda yerini alırken, en çok burs veren üniversiteler arasında sıralamasında ilk üç içerisinde yer almıştır.

Bilgiç Vakfı önderliğinde, sağlık sektöründe 30 yılı aşkın süredir edinilen deneyim ve akademik- sanayi iş birliklerinin sağladığı avantaj ve bilgi birikimi ile kurulan İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi; kuruluşunun ikinci yılında Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerinin İngilizce programları ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksekokulu’nu açmıştır.

Bilgiç Vakfı’nın ilaç sektörü ile olan organik bağı, Türk ve dünya ilaç sektöründeki deneyimi sayesinde, üniversitenin akademik kadrosu ve öğrencilerinin birlikte geliştirilecekleri bilimsel bilginin ve teknolojilerin ürün ve hizmete dönüştürülmesine imkân sağlanarak, küresel boyutta faydalı projeler üretebilen, araştırma ve inovasyon odaklı, tıp ve bilimin en ön saflarında yer alacak mezunlar yetiştirilmesi hedeflemektedir.

Öğrenci odaklı üniversite anlayışı ile eğitim veren İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi; nitelikli eğitim yapısı ve son teknoloji ile donatılmış multidisipliner uygulama ve araştırma laboratuvarlarına ek olarak dünya çapında kullanılan ve öğrencilerinin dijital platformda eğitim almalarına olanak sağlayan programlar ile öğrencilerin mesleki gelişimlerini desteklemektedir.

Öğrencilerin iş hayatına hazırlanmalarını sağlamak adına staj ve kariyer olanakları sunmanın yanı sıra onlara kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor dallarında da gelişmelerini sağlayacak imkânlar sunulmaktadır. İSTÜN; bilim, kültür, sanat, spor gibi pek çok alanda yaşamı güzelleştiren bireyler yetiştirmeyi hedefleyen programları ile öğrencilerin sahip olduğu değerlerin tüm paydaşlara duyurulması ve çoğaltılmasını amaçlamaktadır.

Misyonumuz Bilimsel çalışmaları ile teknolojiyi üreten ve kullanan, sanayi ile iş birliğini öne çıkaran, ülkenin ekonomik kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan, uluslararası iş birliklerine dahil olan, sorumluluk ve liderlik yönü güçlü, girişimci ve etik değerlere sahip öğrenciler yetiştiren, ülke ve dünya sorunlarına çözüm üreten bir üniversite olmak.

Vizyonumuz
Teknoloji kullanan ve ürüne dönüştürebilen öğrencileri yetiştiren eğitim programları ile ön plana çıkan, dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olmak.


İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi

Üniversitemizin Kuruluşu

Üniversitemiz 18 Mayıs 2018 tarihli, 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun uyarınca Bilgiç Vakfı önderliğinde kurulmuştur.

Kurulduğu günden bu yana üniversitemiz uzman akademik kadrodan son teknoloji ile donatılmış derslik ve laboratuvarlara kadar her türlü hazırlığını tamamlamıştır ve 2020 - 2021 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlamıştır.

İstanbul

Kilometre Taşları

2018

Bilgiç Vakfı Kuruldu

2018

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi kuruldu

2020-21

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi eğitime başladı

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel