Kayıt İşlemleri


Sevgili Öğrencimiz,

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'ne hoş geldiniz. 

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında üniversitemize YKS yerleştirmeleri sonucunda kayıt hakkı kazanan öğrenciler, 29 Ağustos-02 Eylül 2020 tarihleri arasında e-devlet kapısı üzerinden “e-kayıt” yöntemiyle veya Topkapı Kampüsümüze şahsen gelerek 31 Ağustos-04 Eylül 2020 tarih ve 09:00-17:00 saatleri arasında kayıtlarını yaptırabilirler.

Bu yöntemlerden herhangi biriyle, belirtilen tarihlerde kayıtlarını yaptırmayan adaylar Üniversitemize kayıt haklarını kaybederler.

E-Devlet Kapısı Üzerinden Elektronik Kayıt (E-Kayıt)

YKS yerleştirme sonuçları kapsamında kayıt hakkı kazanan öğrencilerin 29 Ağustos-02 Eylül 2020 tarihleri arasında e-devlet kapısı üzerinden, e-kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekir.

E-devlet kapısı üzerinden e-kayıt işlemleri için: https://www.turkiye.gov.tr (Giriş yaptıktan sonra, “E-Hizmetler” sayfasında yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığında “Üniversite E-Kayıt” sayfasına girerek Üniversite kaydı tamamlanır. YÖK tarafından yayımlanan “E-Kayıt Kılavuzu”na https://static.turkiye.gov.tr/themes/ankara/assets/manuals/YOK-Kayit.pdf buradan ulaşabilirsiniz.)

E-kayıt işlemlerini tamamlayan öğrencilerin Üniversiteye gelmesine ve herhangi bir evrak teslimi yapmasına gerek yoktur. Üniversite kaydınızı teyit etmek üzere, e-devlet sistemi üzerinden kaydolduğunuzu gösteren barkodlu belgeyi görüntüleyebilirsiniz.

E-devlet kapısı üzerinden aşağıdaki konularda hata aldığı için kayıtlarını tamamlayamayan öğrencilerimizin, belirtilen belgelerle birlikte 31 Ağustos-04 Eylül 2020 tarihleri ve 09:00-17:00 saatleri arasında, nüfus cüzdanı asıllarıyla birlikte, Üniversiteye şahsen kayda gelmeleri gerekmektedir.

 • Millî Eğitim Bakanlığı Bilgi Sisteminden Lise mezunu olunduğuna ilişkin bilgi alınamaması: Bu hatayı alan öğrencilerin liseden tek dersinin ya da bütünleme sınavının kaldığına dair belge alarak şahsen kayda gelmeleri gerekir. 
 • MSB Askere Alma Daire Başkanlığı Sisteminden “Askerlik İşlemleri Yönünden Sakıncası Yoktur” bilgisinin alınamaması: Bu hatayı alan öğrencilerin Askerlik Şubelerinden “Askerlik İşlemleri Yönünden Sakıncası Yoktur” yazısı alarak şahsen kayda gelmeleri gerekir. 
 • Yükseköğretim Bilgi Sisteminde aktif öğrenci kaydının bulunması: Bu hatayı alan öğrencilerin kayıtlı oldukları Üniversiteden ilişiklerini kesmeleri ve bu işlemi tamamladığına ilişkin belge alarak şahsen kayda gelmeleri gerekir. Kayıt öncesinde ayrıca ilgili üniversitenin YÖKSİS bildirimini tamamlaması zorunludur.

Üniversitemiz Burs ve İndirim Yönergesinde belirlenmiş olan indirimlerden yararlanma koşulunu sağlayan öğrencilerin, aşağıda yer alan belgeleri Mali İşler Daire Başkanlığına sunmaları gerekmektedir. 

İSTÜN Burs ve İndirimleri

Sunulacak Belgeler

Tercih İndirimi

Tercih formu, ÖSYM Aday işlemleri paneline giriş yaptıktan sonra TERCİHLERİM↔️TERCİHLERİMİ GÖRÜNTÜLE alanından edinilmelidir.

Eğitimci ve Sağlık Personeli İndirimi

Çalışma Belgesi (İmzalı) – Personel Kimlik Kartı

Personel İndirimi

Çalışma Belgesi (İmzalı) – Personel Kimlik Kartı

Kardeş İndirimi

Nüfus Kayıt Örneği

Şehit ve Gazi Malul İndirimi

Durumunu Gösterir Belge ve Kimlik Kartı

 

Üniversitede Şahsen Kayıt Yaptırılması

Üniversitemize kayıt hakkı kazanan öğrenciler, yukarıdaki belirtilen sebeplerle e-kayıt yöntemi ile kaydını yapamayan öğrenciler ve İSTÜN Burs ve İndirim yönergesi kapsamında burs/indirim almaya hak kazanan adayların; 31 Ağustos-04 Eylül 2020 tarihleri ve saat: 09:00-17:00 arasında Üniversitemize şahsen kayıt yaptırması gerekmektedir. Öğrencilerin şahsen kayıt sırasında nüfus cüzdanı asıllarının yanında olması gerekmektedir.

ADAYLAR İSTEMELERİ HALİNDE, AŞAĞIDA BELİRTİLEN TARİHLERDE TOPKAPI KAMPÜSÜNDE ŞAHSEN KAYDA GELEBİLİRLER. *

31 Ağustos 2020

Sağlık Bilimleri Fakültesi

1 Eylül 2020

Eczacılık Fakültesi

2 Eylül 2020

Diş Hekimliği Fakültesi

3 Eylül 2020

Tıp Fakültesi

4 Eylül 2020

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu

 

Kesin kayıtlar sırasında yoğunluk yaşanmaması için, yerleştiğiniz Fakülte/Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul’a ayrılan tarihte kesin kaydınızı yaptırınız.

Öğrenci İşleri Evrak Teslim Masası Kayıt İşlemleri

Topkapı Kampüsümüze gelerek kayıt işlemini tamamlayacak olan adaylar aşağıdaki belgeleri Öğrenci İşleri Evrak Teslim Masasına teslim etmeleri gerekmektedir. Belgelerini eksiksiz teslim eden öğrencilerin ödeme işlemlerini tamamladıktan sonra kesin kayıt işlemleri tamamlanmış olacaktır. Kayıtta öğrenci şahsen kayda kendisi gelemiyorsa, noter onaylı vekâletname ile kayıt yaptırılabilir.

Öğrenci İşleri Evrak Teslim Masasına Teslim Edilmesi Gereken Belgeler

 • 2020 YKS Yerleştirme Sonuçları Belgesi (İnternet çıktısı) (İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’ne yerleştiğini gösterir belge) ÖSYM’nin internet sayfasından alınan sonuç belgesinin altında Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması gerekmektedir. Kontrol kodu olmayan belgeler geçersiz sayılacaktır.
 • 2020 YKS Sonuç Belgesi (İnternet çıktısı) Tüm puanları gösteren, puan kartı belgesi) ÖSYM’nin internet sayfasından alınan sonuç belgesinin altında Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması gerekmektedir. Kontrol kodu olmayan belgeler geçersiz sayılacaktır.
 • Nüfus cüzdanının aslı ve bir adet fotokopisi (Aslı görevlilere ibraz edilecektir).
 • Lise diplomasının aslı ve bir adet fotokopisi (Lise diplomasını henüz teslim almayanlar için geçici mezuniyet belgesinin aslı gerekmektedir. Daha önce üniversiteye kayıtlı olduğu için lise diploması elinde olmayan öğrenciler, kayıtlı olduğu kurumdan kaydını sildirmeli ve lise diplomasını teslim almalıdır. Henüz liseden mezun olamayan öğrenciler, liselerinden mezun olamadıklarını bildiren belge almalıdır. Kayıt sırasında lise diplomasının aslı görevliler tarafından görüldükten sonra fotokopisi Üniversitede kalacak ve diplomanın aslı öğrenciye iade edilecektir. Lise Diploması elinde olmayan adayların e-devlet sisteminden alınan Lise Mezuniyet Belgesi kabul edilmektedir.)
 • 2 adet vesikalık fotoğraf (Renkli fotokopi geçerli değildir.)

ÖDEME SEÇENEKLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME FORMU

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Çek ve senet kesinlikle kabul edilmemektedir.

1- NAKİT ÖDEME

Ücretin tamamını peşin ödemek isteyen öğrenciler;

- Öğrencinin T.C. Kimlik Numarası ve

- Öğrencinin Adı Soyadı açıklamalı olarak

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi-Yapı ve Kredi Bankası Esentepe Kurumsal Şube

IBAN: TR42 0006 7010 0000 0061 9078 46

2- KREDİ KARTI İLE ÖDEME

Sanal Pos Kullanarak Kredi Kartı ile Ödeme

https://odeme.istun.edu.tr/ internet adresimizden sanal pos aracılığıyla ödeme yapabilirsiniz.

Kayıt İşlemleri Sırasında Kredi Kartı ile Ödeme

Sanal Pos kullanmayı tercih etmeyen ailelerimiz Üniversitemiz Topkapı Kampüsünde yer alan Mali İşler Kredi Kartı ile Ödeme Masasında yer alan pos cihazlarından kredi kartları ile taksitli ödeme yapılabilirler.

 • İş Bankası Maksimum Kart 
 • Akbank Axes Kart 
 • Yapı Kredi Bankası Worldcard 
 • Ziraat Bankası Bankkart

Kredi kartında program ücretinin tamamını karşılayacak limitin olması gerekmektedir. 

Kredi kartı ile taksitli ödemelerde toplam ücretin %10’u peşin, kalan tutar üzerinden 9 taksit uygulanmaktadır.

Kredi kartı ile taksitli ödemelerde toplam ücretin %10’u peşin, kalan tutar 6 taksit şeklinde ödenirse toplam ücret üzerinden %1 indirim uygulanmaktadır.

Kredi kartı ile yapılacak peşin ödemeler için anlaşmalı banka kredi kartı olması koşulu aranmamaktadır.

3-YAPI KREDİ BANKASI VEYA AKBANK ARACILIĞI İLE KREDİLİ MEVDUAT HESABI (KHM-EK HESAP) AÇILARAK TAKSİTLİ ÖDEME 

Öğrenci adına ödeme yapacak kişi, Yapı Kredi Bankası / Akbank’ın Üniversitemiz Topkapı Kampüsü içindeki Şubesinde gelerek kayıt işlemi yapabilecektir.

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) ile taksitli ödemelerde toplam ücretin %10’u peşin, kalan tutar üzerinden 9 taksit uygulanmaktadır. 

Kredili mevduat hesabı (KMH) ile yapılacak taksitli ödemeler için anlaşmalı bankalarımızın tüm şubelerinden kredi işlemleri yapılabilmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) ile taksitli ödemelerde toplam ücretin %10’u peşin, kalan tutar 6 taksit şeklinde ödenirse, toplam ücret üzerinden %1 indirim uygulanmaktadır.

Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel