Bilgiç Vakfı Hakkında

Vakfımız, Bilgiç ailesinin sağlık ve ilaç sektörlerinde uluslararası boyutta 30 yılda kazandıkları deneyimleri, eğitim alanına aktarma hedefiyle 2018 yılında kuruldu.


Vakfın Mütevelli Heyeti

Mahmut Bilgiç

1966 tarihinde Boyabat’ta doğmuştur. Pertevniyal Lisesinden sonra İstanbul Üniversitesi Eczacılık fakültesinden mezun olmuş ve yüksek lisansını yine İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır. 1978 yılında eczacılık alanında başlayan tecrübesini, kendi eczanesini açarak ileri taşımıştır.

1992 yılında ilaç sektörüne adım atmış ve 28 yılda ulusal ve uluslararası alanda birçok ilaç geliştirmiştir. Eğitim konusundaki hayalini 2020 yılında İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesini kurarak gerçekleştirmiştir.

Ali Bilgiç

1960 tarihinde Boyabat’ta doğmuştur. Vefa Lisesinden sonra İstanbul Üniversitesi Veterinerlik fakültesinden mezun olmuş, biyokimya ve biyomedikal alanlarında doktorasını yapmıştır. Bir süre öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, üniversiteden ayrılarak ilaç alanında çeşitli Alman ve Japon firmalarıyla ortaklıklar kurarak deneyimlerini uluslararası alanda genişletmiştir.

Muhammed Sina Bilgiç

1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Uğur Koleji mezunu olup, 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık fakültesini bitirmiş ve çalışma hayatına atılmıştır. Eğitimini yönetim bilimleri alanında pekiştiren Bilgiç, İş Geliştirme ve Fikri Sınai Haklar konusunda uzmanlaşmış, çeşitli uluslararası anlaşmalara imza atmıştır. Yeniden yapılanma ve kurumsallaşma konusunda edindiği tecrübeleri ile Bilgiç Vakfında sorumluluk almaktadır.

Cüneyt Sapanca

1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2007 yılında İstanbul Üniversitesinden mezun olan Sapanca, çeşitli şirketlerde edindiği satış analizi, veri analizi ve programlama tecrübelerinin ardından, Bilgiç Vakfı mütevelli heyetine girerek vakıf hedeflerinin gerçekleştirilmesi konusunda çalışmalarına başlamıştır.

Enes Ali Bilgiç

1997 yılında İstanbul' da doğmuştur. Endüstri mühendisliği eğitimine devam etmekte olan Enes Ali Bilgiç, ilaç endüstrisinde iş geliştirme, üretim iyileştirme prosesleri ve fikri mülkiyet hakları konularında çalışmaktadır. İngilizce bilen Bilgiç, yurtdışında birçok organizasyonda çalıştığı şirketleri başarıyla temsil etmiştir.

Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel