Bilgiç Vakfı Hakkında

Vakfımız, Bilgiç ailesinin sağlık ve ilaç sektörlerinde uluslararası boyutta 30 yılda kazandıkları deneyimleri, eğitim alanına aktarma hedefiyle 2018 yılında kuruldu.


Vakıf Mütevelli Heyeti

Uzm. Ecz. Mahmut Bilgiç

1966 tarihinde Boyabat’ta doğmuştur. Pertevniyal Lisesi'nden sonra İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nden mezun olmuş ve yüksek lisansını yine İstanbul Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Eczacılık alanında başlayan tecrübesini, kendi eczanesini açarak ileri taşımıştır. 1992 yılında ilaç sektörüne adım atmış ve 28 yılda ulusal ve uluslararası alanda birçok ilaç geliştirmiştir. Eğitim konusundaki hayalini 2020 yılında İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'ni kurarak gerçekleştirmiştir.

Dr. Ali Bilgiç

1960 tarihinde Boyabat’ta doğmuştur. Vefa Lisesi'nden sonra İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun olmuş, biyokimya ve biyomedikal alanlarında doktorasını yapmıştır. Bir süre öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra, üniversiteden ayrılarak ilaç alanında çeşitli Alman ve Japon firmalarıyla ortaklıklar kurarak deneyimlerini uluslararası alanda genişletmiştir.

Ecz. Muhammed Sina Bilgiç

1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Uğur Koleji mezunu olup, 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni bitirmiş ve çalışma hayatına atılmıştır. Eğitimini yönetim bilimleri alanında pekiştiren Bilgiç, İş Geliştirme ve Fikri Sınai Haklar konusunda uzmanlaşmış, çeşitli uluslararası anlaşmalara imza atmıştır. Yeniden yapılanma ve kurumsallaşma konusunda edindiği tecrübeleri ile Bilgiç Vakfı'nda sorumluluk almaktadır.

Cüneyt Sapanca

1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi'nden mezun olan Sapanca, çeşitli şirketlerde edindiği satış analizi, veri analizi ve programlama tecrübelerinin ardından, Bilgiç Vakfı Mütevelli Heyetine girerek vakıf hedeflerinin gerçekleştirilmesi konusunda çalışmalarına başlamıştır.

Enes Ali Bilgiç

1997 yılında İstanbul' da doğmuştur. Endüstri Mühendisliği eğitimine devam etmekte olan Enes Ali Bilgiç, ilaç endüstrisinde iş geliştirme, üretim iyileştirme prosesleri ve fikri mülkiyet hakları konularında çalışmaktadır. Bilgiç, yurt dışında birçok organizasyonda çalıştığı şirketleri başarıyla temsil etmiştir.

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel