YÖNETİM

Prof. Dr. Seyhan Alkan Prof. Dr. Seyhan ALKAN
Rektör V.

Merhaba Gençler,

Sağlık ve teknoloji temalı yeni nesil üniversite İSTÜN, değişimi ve güncel yüksek öğretim modellerini, akademi- sektör iş birliğini, kurucu vakfından aldığı üretim endüstrisi kültürünü, ilgili sektörlerin ihtiyacı nitelikli insan kaynağı yetiştirme hedefini, mezuniyet sonrası istihdam olanaklarını temel misyon- vizyon olarak belirlemiş şekilde akademik yolculuğuna büyüyerek ve gelişerek devam etmektedir.

Yükseköğretim Kurumları Sınavında her yıl tam doluluk oranları yakalamış olmamız, misyon ve vizyonumuzun siz değerli gençler tarafından benimsendiğinin somut bir göstergesidir. Mütevelli Heyetimizin öğrencilerimize yönelik sağladığı yüksek burs oranları ülkemizde yer alan vakıf üniversiteleri içeresinde ilk sıralarda yer almaktadır.

İSTÜN, sağlık ve sanayi sektöründe 30 yılı aşkın bir süredir önemli başarılara imza atmış, uluslararası alanda ürün geliştirme ve patent sahibi olma istatistiklerinde ülkemizdeki ilk beş şirket arasında yer alan bir kurumun himayesinde kurulmuştur. Üniversitemizin bu özelliği öğrencilerimize Ar-Ge ve inovasyon tabanlı eğitim modelleri ve staj imkânlarını sağlamaktadır. Üniversitemizin akademik yapılanması bu bağlamda sağlık alanında ürün geliştirme, üretme, pazarlama, uluslararasılaşma, özgün bilimsel çıktılar, akademi- sektör iş birliğini güçlendirme amacıyla gerekli disiplinlerden oluşmaktadır.

Son yıllarda yaşanan lokal ve global gelişmeler, dijital eğitim devrimi gibi nedenler, uzaktan eğitim kavramının önemini artırmıştır. Bu ihtiyaçtan hareketle İSTÜN dünyada ve ülkemizde çok köklü ve güçlü üniversitelerin kullandığı Blackboard Uzaktan Eğitim Platformunu, on binlerce bilgi kaynağına ulaşılabilecek dijital yayınları, eğitimde fark yaratacak “Fliplearn” eğitim modelini, akademisyenlerimizin ve siz değerli öğrencilerimizin kullanımına sunmuştur. Uygulamalı eğitimlerin çok önemli olduğu günümüzde, ülkemizin en güçlü kamu kurumlarıyla ve özel sektör kuruluşlarıyla, bağlayıcı iş birliği protokolleri imzalanarak, öğrencilerimizin teorik eğitimlerinin yanında, pratik eğitimlerinin de en üst seviyede desteklenmesi amaçlanmıştır.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitiminde çağın gerektirdiği tüm unsurları barındıran teknolojik uygulama laboratuvarları, akademisyenleriyle birlikte proje yapacak öğrencilerin araştırmalarına imkân sağlayacak donanımlı Ar-Ge laboratuvarları ve bunları destekleyecek maddi kaynaklar siz değerli öğrencilerimize sunulmaktadır.

Değerli gençler; İSTÜN’ü farklı kılan, tüm birimler ile “yönetimleşme” kavramı çerçevesinde, yüksek iletişim, fikri paylaşma, tartışma, öğrencilerimize tanınan açık kürsü imkânı, disiplinler arası fikir fırtınası komisyonu toplantılarıyla sizleri hayata en doğru ve dolu şekilde hazırlamayı hedefliyoruz.

Sevgili gençler, dünyanın ve ülkemizin en müstesna köşelerinden, tarihi ve coğrafi önemi eşsiz Haliç Sütlüce kıyısında yer alan kampüsümüzde ailemize katılacak yeni üyeleri heyecanla bekliyoruz.

Tanışmak ve görüşmek ümidiyle…
Prof. Dr. Seyhan ALKAN
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel