Rektör


Prof. Dr. Seyhan Alkan Prof. Dr. Seyhan ALKAN
Rektör V.

Merhaba İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesini tercih edecek değerli gençler,

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, sağlık ve teknoloji temalı akademik yolculuğuna büyüyerek ve gelişerek devam etmektedir. Yeni nesil üniversite hedefine geçtiğimiz yıl ülkemizdeki vakıf üniversiteleri arasında tercih doluluk oranında üçüncü, öğrencilere sağlanan burs oranlarında ikinci sırada yer alarak yüksek hedeflerini ve misyonunu ortaya koymuştur.

İSTÜN, sağlık ve sanayi sektöründe 30 yılı aşkın bir süredir, ülkemizde ve uluslararası alanda önemli başarılara imza atmış bir kurumun himayesinde, akademi-sektör iş birliğini temel misyonu sayarak, gelecek planlamalarına devam etmektedir. Bu bağlamda, sağlık eğitimi ile ilgili fakültelerini bütünlemiş, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu bölümlerini, güçlü ve deneyimli akademik kadrosuyla oluşturmuştur. Üniversite yıllarında meslekler arası disiplini inşa ederek, sektöre hazır ve istihdam gücü yüksek bir eğitim planı hazırlamıştır.

İSTÜN eğitimde fark yaratan dünyada ve ülkemizde çok köklü ve güçlü üniversitelerin kullandığı Blackboard uzaktan eğitim platformunu, on binlerce bilgi kaynağına ulaşılabilecek dijital yayınları, eğitimde fark yaratacak eğitim programlarını, akademisyenlerimizin ve siz değerli öğrencilerimizin kullanımına sunmuştur.

Uygulamalı eğitimlerin çok önemli olduğu günümüzde, ülkemizin en güçlü kamu kurumlarıyla ve özel sektör kuruluşlarıyla, bağlayıcı iş birliği protokolleri imzalanarak, öğrencilerimizin teorik eğitimlerinin yanında, pratik eğitimlerinin de en üst seviyede desteklenmesi amaçlanmıştır.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi bünyesinde, ön lisans, lisans ve lisansüstü eğitiminde çağın gerektirdiği tüm unsurları barındıran teknolojik uygulama laboratuvarları, akademisyenleriyle birlikte proje yapacak öğrencilerin araştırmalarına imkân sağlayacak donanımlı AR-GE laboratuvarları ve bunları destekleyecek maddi kaynaklar siz değerli öğrencilerimize sağlanmıştır.

Dünyanın büyük bir sıkıntıyla atlatmaya çalıştığı küresel salgın koşullarında, sosyal temasın gerçekleşemediği dönemleri, kurmuş olduğu 35 öğrenci kulübü ile destekleme gayreti içinde olan İSTÜN, bu zor dönemleri iletişim, dayanışma, farklı fikirleri paylaşma, sosyal sorumluluk projeleri oluşturarak, çok verimli bir şekilde geçirmiştir. Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte öğrencilerine spor, kültür, sanat ve yaşam faaliyetleri kapsamında zengin etkinliklerin gerçekleşeceği, siz değerli gençlerin üniversite eğitimi görürken önemli bilgi ve tecrübeler kazanacağı, güzel hatıralara sahip olacağı günleri birlikte yaşamayı amaçlıyoruz.

Prof. Dr. Seyhan Alkan
Rektör

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel