Rektör


Prof. Dr. Seyhan Alkan Prof. Dr. Seyhan ALKAN
Rektör V.

Merhaba;
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nin birbirinden kıymetli öğrencileri;

Geleceğin üniversite modelini oluşturmak amacıyla, sağlık sektöründe 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren bir markanın himayesinde, eğitim ve öğretim hayatına başlayacak olan üniversitemiz, kapılarını siz değerli öğrencilerimize açıyor.

Tarihin en büyük pandemilerinden birinin yaşandığı günümüzde, sağlık çalışanlarının önemi bir kez daha derinden hissedildi. İnsanoğlunun, yaşam var olduğu sürece iyi yetişmiş sağlık personeline ihtiyaç duyacağı bir defa daha görüldü. İşte bu gerçeklerden hareketle İSTÜN, dünya standartlarında eğitim laboratuvarları, alanında kendini ispatlamış tecrübeli, yeni nesil öğretim üyelerinden oluşan akademisyen kadrosu, kamu ve özel sektörde eğitim ve sektör tecrübesini zenginleştireceği büyük kurumlarla olan paydaşlığı ile dinamik, yenilikçi bir eğitim öğretim anlayışı kurguladı.

Akademik faaliyetlerinin yanında ikinci büyük hedefi araştırma ve geliştirme çalışmaları olacak olan İSTÜN, yapmış olduğu çalışmalarla dünya ve ülke tıbbına yenilikler kazandırmış akademik personelleri bünyesine katmakta, yetiştireceği önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerini AR-GE konusunda motive ederek ülkemize de insanlığa da yeni buluşlar ve yetenekli bilim insanları kazandırmayı amaçlamaktadır. Dünya standartlarında AR-GE koşullarına sahip İSTÜN, geliştireceği projelerden elde edeceği ekonomik kazanımları araştırma ve akademik faaliyetlerine kaynak olarak aktarmayı planlamaktadır.

Sevgili öğrenciler, kampüs hayatının başladığı, İSTÜN ailesinin bir araya geldiği, bilimin, sosyal insan olduğumuzu hissedeceğimiz öğrenci faaliyetlerinin, etkinliklerin, güncel konferansların, konserlerin ve sohbetlerin tüm yaşamımıza değer katacağı günleri büyük bir heyecanla bekliyoruz. İSTÜN’lü olduğunuz için gururlu ve mutlu olacağınız güzel günler yaşamak dileğiyle….

Prof. Dr. Seyhan Alkan
Rektör V.

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel