İstün Bilgilendirme

BİLGİLENDİRME


Sosyal medyada, İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (İSTÜN) kampüsünün Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) kampüsünde bulunduğuna dair bazı haberler üzerine bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyuyoruz.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi kurucuları, ilaç ve sağlık sektöründe uzun yıllar hizmet vermektedir. Türkiye’nin değişik illerinde kurduğumuz üretim tesislerinin yanısıra Yıldız Teknopark’ta da ilaç araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yüksek teknolojik alt yapımızla sürdürmekteyiz.

Ar-Ge laboratuvarımızda bugüne kadar başta YTÜ akademisyenleri, lisans ve özellikle lisansüstü öğrencileri dahil olmak üzere birçok akademisyen ve öğrenciye araştırma imkânı sunulmuştur. Bundan sonra da aynı şekilde hem İSTÜN hem de diğer üniversitelerin bütün lisansüstü öğrencilerine ve akademisyenlerine araştırma hizmeti vermeye devam edecektir. Ar-Ge merkezinde lisans öğrencilerinin rutin laboratuvar dersleri yapılmayacak olup, sadece yüksek lisans ve doktora seviyesindeki Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirilecektir.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi eğitim öğretim faaliyetlerini Topkapı Kampüsü'ndeki kendi binalarında gerçekleştirecektir. Yıldız Teknoloji Geliştirme Merkezi bünyesinde bulunan NEUTEC bünyesindeki laboratuvarlar ise teknoparkların amacına uygun olarak üniversite-sanayi işbirliğine destek vermeye devam edecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

İSTÜN

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel