2021 YKS 2. Ek Yerleştirme Öğrencilerine Yönelik İSTÜN İngilizce Yeterlilik/Seviye Tespit Sınavı (İSTUNEPT) Hakkında

2021 YKS 2. Ek Yerleştirme Sonuçları ile Üniversitemizin Öğretim Dili İngilizce Olan Bölümlerine ilk defa kayıt yaptıran öğrencilerimizin İSTÜN İngilizce Yeterlilik/ Seviye Tespit Sınavı (İSTUNEPT) 2 Kasım 2021, Salı Günü saat 10.00’da İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Merter Kampüsü E702 no’lu derslikte gerçekleştirilecektir. İngilizce Hazırlık Sınıfından muaf olmak isteyen öğrencilerimizin bu sınava girmesi gerekmektedir.

İSTUNEPT sınavı iki aşamalı olarak uygulanacaktır. İSTUNEPT Birinci aşamada; dil bilgisi, kelime bilgisi ve okuduğunu anlamaya yönelik çoktan seçmeli bir test uygulanacaktır. İSTUNEPT Birinci aşamadan 60 ve üzeri not alan öğrencilerimiz, 2 Kasım (aynı gün) Salı 13.00’da dinleme ve yazma bölümlerinden oluşan İSTUNEPT İkinci Aşama Sınavı’na gireceklerdir. İSTUNEPT Birinci ve İkinci Aşama Sonuçlarına göre başarılı olan öğrencilerimiz Zorunlu İngilizce Hazırlık Sınıfından muaf olacaklardır.

Sınava girmeyen öğrencilerimiz, İngilizce Hazırlık Sınıfı A1 (başlangıç) Seviyesinde eğitimlerine başlayacaklardır.

Sınavda başarılı olamayan öğrencilerimiz, İSTUNEPT Birinci Aşama sonuçlarına göre uygun seviye sınıflarına yerleştirileceklerdir. Bu öğrencilere ayrıca bir Seviye Tespit Sınavı uygulanmayacaktır.

İSTUNEPT Sınav Giriş  Kuralları

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel