Yabancı Diller Yüksekokulu

Hakkında

İSTÜN İngilizce Hazırlık Birimine hepiniz Hoş Geldiniz. 

İngilizcenin küresel ortak bir dil hâline geldiği günümüzde, ulusal ve uluslararası arenada bilimsel ve kültürel faaliyetlerde söz sahibi olabilmek için İngilizce yeterliliğine sahip olmak vazgeçilmez bir ön koşul hâline gelmiştir.

Bu kapsamda İSTÜN İngilizce Hazırlık Birimi olarak, siz değerli öğrencilerimize Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) temelinde uluslararası standartlarda, akademik ve profesyonel hayatın gerekliliklerine cevap veren, güncel eğitim teknolojileriyle desteklenmiş, uzman bir öğretim kadrosu tarafından verilen nitelikli bir İngilizce eğitimi sunmayı hedefliyoruz.

İngilizce Hazırlık Birimimiz bünyesinde, öğretim dili İngilizce olan bölümler için Zorunlu İngilizce Hazırlık Programı ve öğretim dili Türkçe olan bölümler için ise İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Programı yürütülmektedir.

Her akademik yıl başında uygulanan İSTÜN İngilizce Yeterlilik Sınavı (İSTÜNEPT) ile öğrencilerimizin İngilizce dil yeterlilikleri ölçülür. İSTÜNEPT sınavından yeterli not elde edemeyen öğrenciler, İngilizce Hazırlık Programına kayıt olurlar.

Modüler sistemin takip edildiği İngilizce Hazırlık Programında öğrencilerimiz girdikleri seviye tespit sınavı sonuçlarına göre uygun seviye sınıflarına yerleştirilirler. İngilizce Hazırlık Programında iletişimsel dil öğretimi yaklaşımı temel alınarak, görsel ve işitsel materyallerle zenginleştirilmiş, genel ve beceri odaklı bir İngilizce Hazırlık eğitimi sunulmaktadır.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu ve başarı dolu bir eğitim ve öğretim yılı dileriz.

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel