Tıp Fakültesi

Dekanın Mesajı


2020-2021 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencileriyle buluşan İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi (İSTÜN) Tıp Fakültesi seçkin akademik kadrosuyla, nitelikli eğitim programıyla, en modern teknolojiyle donatılmış laboratuvarıyla, derslikleriyle, en güncel bilgileri öğrencilerine sunmakta ve her zaman daha iyiye ulaşmak için çalışmalarını çok yoğun bir şekilde sürdürmektedir.

Sağlık alanındaki bilimsel ve akademik çalışmaları gelişen teknoloji ile birleştirmeyi, gerek ulusal, gerekse uluslararası arenada kendisine saygın bir yeri ve tanınırlığı, ulusal ve uluslararası akreditasyonu hedefleyen İSTÜN Tıp Fakültesi, araştırma kültürüne ve bilimsel bakış açısına sahip, kanıta dayalı tıp yöntemlerini kullanan, eleştirel düşünebilen, meraklı, yaratıcı, iletişim yetenekleri güçlü, etik değerlere riayet eden, güvenilir, saygılı, iyi hekimler ve bilim insanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Sevgili genç meslektaşlarım, bir hekim mutlaka sağlam ve güncel tıbbi bilgilerle ve klinik becerilerle çok iyi bir şekilde donatılmış olmalıdır. Tıbbiyeli olmak ve neticesinde hekim olmak onur verici, gurur verici bir ayrıcalıktır. Başarılı olmanın yanı sıra, meraklı, azimli, sabırlı, fedakar ve özverili olmayı da gerektirmektedir. Ancak tüm bu özellikleri, insana sevgisiyle, şefkatiyle, merhametiyle, dürüstlüğüyle ve hastalarına gösterdiği ilgisiyle, güler yüzüyle, alçak gönüllüğü, anlayışı ve hoşgörüsüyle birleştirebilen, meslektaşları, hasta, hasta yakınları ve çevresiyle iyi iletişim kurabilen hekim, ‘iyi bir hekim’ olabilmektedir. Tıbbın hangi alanında, hangi branşında ya da hangi görevinde olursanız olun, yaptığınız işi en iyi şekilde yapmak için çaba sarf etmek ve hekimliğin asli görevinin her zaman ‘onarmak, düzeltmek, toparlamak, tedavi etmek kısacası yapıcı olmak’ olduğunun idrakinde olmak sizleri başarıya ve toplumda saygın bir yere götürecektir.

Saygıdeğer velilerimiz, en değerli varlıklarınızı büyüttünüz, tıp fakültesini kazanmaları için her türlü desteği onlara sağladınız ve İSTÜN Tıp Fakültesine gönderdiniz. Bizler de tüm bilgi, beceri ve tecrübelerimizle, iyi niyetimizle ve sevgimizle her daim onların yanında olacağız.

Sevgili öğrencilerimiz, tıp fakültesini kazanarak sizler akıllı ve başarılı gençler olduğunuzu gösterdiniz, ancak tıp eğitimi ve hatta dahaki sonraki çalışma hayatınız düzenli ve sürekli çalışmayı gerektiren uzun soluklu bir maratona benzetilebilir. Bu uzun ve meşakkatli yolculukta iyi bir hekim olmak için, bilgiyi, beceri, yetkinlik ve duygusal zekâ ile birleştirmek gerekmektedir. İSTÜN Tıp Fakültesinde alacağınız eğitiminiz boyunca başarılı olmanızı ve tıp eğitiminin gerektirdiği çalışma ve öğrenme azminizi, sabrınızı, merak duygunuzu, insanlığa ve mesleğinize olan saygı ve sevginizi her zaman devam ettirmenizi diliyorum.

Prof. Dr. Yeşim Özarda
İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi
Tıp Fakültesi Dekanı

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel