Tıp Fakültesi

Fakülte Hakkında

İSTÜN Tıp Fakültesi 2020- 2021 eğitim öğretim yılında ilk öğrencileriyle buluşmuştur. “Türkçe Tıp” ve “İngilizce Tıp” olmak üzere iki ayrı programı bulunmaktadır.

Güçlü akademik kadrosuna, nitelikli eğitim programına, en modern dersliklere, son teknoloji ile donatılmış eğitim ve araştırma laboratuvarlarına sahip olan İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi, araştırma kültürüne ve bilimsel bakış açısına sahip, eleştirel düşünebilen, meraklı, iletişim yetenekleri güçlü, etik değerlere riayet edecek, güvenilir ve iyi hekimler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Tıp Fakültesi öğrencilerimiz, hekimlik mesleğine giden yolda entegre eğitim modeli ile eğitim alacaklar, insan vücudunun normal yapı ve fonksiyonunu molekül, hücre, doku, organ ve sistem düzeyinde inceleyeceklerdir. Öğrencilerimiz hastalıklara neden olan ve olabilecek etkenleri, hastalıklar sırasında insan vücudunda meydana gelen değişiklikleri, hastaya doğru yaklaşımı ve bunların yanı sıra toplum sağlığının korunmasında geçerli olan kuralları bilimsel temellerle öğreneceklerdir.

Öğrencilerimizin; Tıp Fakültemizde başlayan ve altı yıl sürecek olan eğitimleri süresince, akademik ve idari kadromuzla birlikte iyi hekim olma yolundaki çalışma ve çabalarını her zaman destekleyecek, umutla ve heyecanla hep beraber ilerleyeceğiz.

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel