Sağlık Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul Hakkında,

Sağlık alanını tercih eden öğrencilerimiz; insanın sağlıklı yaşaması için her türlü özveriyi göze almış, en değerli varlığımız olan sağlığımızın temininde önemli fonksiyona sahip meslek mensubu olacaklardır.

Sağlık Meslek Yüksekokulumuz, sağlık sektörünün ihtiyacı olan yüksek teknik bilgi ve donanıma sahip, bilimsel yaklaşımı ve insani davranışlarıyla sağlık hizmetinde aranan vasıflı insan gücü yetiştirmek amacıyla beş programla eğitime başladı.

Öğrencilerimiz; Ağız ve Diş Sağlığı, Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarında öğrenim görmektedirler. Dört yarıyıllık ön lisans öğreniminde teorik derslerimiz Merter Yerleşkemizde ve uygulamalı derslerimiz Topkapı Yerleşkemizde yapılmaktadır. Uygulamalarımız gelişmiş laboratuvar ve simülasyon odalarımızda gerçekleştirilmektedir. Üniversitemizin kamu ve özel sağlık kuruluşlarıyla yaptığı protokoller kapsamında öğrencilerimize Ağız ve Diş Sağlığı Programında 2. yarıyılda diğer programlarda ise 3. ve 4. yarıyıllarda başlamak üzere uygulama/staj olanakları sağlanmaktadır.

Alanlarında uzman ve uygulama içinde bulunan öğretim üyelerinden oluşan tecrübeli akademik kadromuzla geleceğin sağlık sektörüne yardımcı sağlık personeli yetiştirilmektedir.

Öğrencilerimiz teorik ve uygulama derslerinin yanında genel kültür dersleri de alarak mesleki yetkinlikle birlikte toplumda sosyal sorumluğa sahip bireyler olması hedeflenmektedir. Bazı programlarımızda başarılı öğrencilerimiz çift ana dal yapma imkânına da sahiptirler. Mezuniyet sonrası Dikey Geçiş Sınavında başarılı olan öğrencilerimiz Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi gibi bölümlerde lisans tamamlama hakkından yararlanabilmektedir.

Üniversitemizin sunduğu imkanlar sayesinde öğrencilerimiz hem eğitim sürecini verimli geçirecekler hem de mezuniyetleri sonrasında diğer meslektaşlarından bir adım önde olacaklardır.

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel