Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Yüksekokul Hakkında,

Sağlık alanını tercih eden öğrencilerimiz; insanın sağlıklı yaşaması için her türlü özveriyi göze almış, en değerli varlığımız olan sağlığımızın temininde önemli fonksiyona sahip meslek mensubu olacaklardır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, 2020- 2021 eğitim ve öğretim yılında sağlık sektörünün ihtiyacı olan yüksek teknik bilgi ve donanıma sahip, bilimsel yaklaşımı ve insani davranışlarıyla sağlık hizmetinde aranan insan gücü yetiştirmek amacıyla beş programla eğitime başladı.

Öğrencilerimiz, Ağız ve Diş Sağlığı, Anestezi, İlk ve Acil Yardım, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programlarında öğrenim görmektedirler. Dört yarıyıllık ön lisans öğreniminde teorik ve uygulamalı derslerimiz Topkapı yerleşkemizde yapılmaktadır. Uygulamalarımız gelişmiş laboratuvar ve simülasyon odalarımızda gerçekleştirilmektedir. Gelecekte, bazı programlarımızda 2. yarıyılda başlamak üzere 3. ve 4. yarıyıllarda yerinde uygulama/ staj olanakları olacaktır.

Öğrencilerimizin üniversitemizin kamu ve özel sağlık kuruluşlarıyla yaptığı protokoller kapsamında yerinde uygulama- stajları sağlanacaktır. Alanlarında uzman ve uygulama içinde bulunan öğretim üyelerinden oluşan tecrübeli akademik kadromuzla geleceğin sağlık sektörüne yardımcı sağlık personeli yetiştirilmektedir.

Öğrencilerimiz teorik ve uygulama derslerinin yanında genel kültür dersleri de alarak mesleki yetkinlikle birlikte toplumda sosyal sorumluğa sahip bireyler olacaklardır. Başarılı öğrencilerimiz çift ana dal yapma imkânına da sahiptirler. Mezuniyet sonrası Dikey Geçiş Sınavında başarılı olan öğrencilerimiz yeterli puanı almaları durumunda üniversitemizin lisans bölümlerinde eğitimlerine devam edebilirler.

Üniversitemizin sunduğu imkanlar sayesinde öğrencilerimiz hem eğitim sürecini verimli geçirecekler hem de mezuniyetleri sonrasında diğer meslektaşlarından bir adım önde olacaklardır.

Prof. Dr. Onur Egemen
Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel