Odyoloji

Değerli Öğrenciler ve Öğrenci Adayları,

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Odyoloji Bölümü; Sağlık Bilimleri Fakültesi içerisinde yer alan, sayısal puan türü ile öğrenci kabul eden dört yıllık lisans programıdır.

Odyoloji işitme ve denge sisteminin değerlendirilmesi, bozukluklarının önlenmesi, tanılanması ve uygun rehabilitasyon yaklaşımları ile bireyin yaşam kalitesinin arttırılmasını amaçlayan bilim dalıdır.

Odyolog; işitme ve denge bozukluğunun derecesini çeşitli testler yardımı ile saptayan, hekim ile koordineli çalışarak hastayı bilgilendiren, hastanın işitme cihazı kullanması gerektiğinde uygun cihaz seçimi, uygulaması ve takibi için gerekli desteği sağlayan, alanındaki teknolojik gelişmeleri takip ederek yaptığı araştırmalarla bilime katkıda bulunan odyoloji bölümü lisans mezunudur.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Odyoloji Bölümü; genç, dinamik ve donanımlı akademik kadrosu ile sevgi, anlayış ve hoşgörü ortamında özveri ile çalışarak, odyoloji alanında aranan bir kurum olma yolunda ilerlemesini sürdürmektedir. Ulusal eğitim programı doğrultusunda hazırlanmış eğitimimizle, sizler İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversiteli odyologlarımız olarak yarınlarımızın ışığı olacaksınız. Bu yolda bizlerle birlikte olmayı tercih etmiş olan değerli öğrencilerimize bölümümüz adına teşekkürlerimi sunar, öğrenim ve meslek hayatlarında başarılar dilerim. Odyoloji alanına ilgi duyan ve mesleki tercihini bu alana yöneltmeyi planlayan siz değerli öğrencileri de aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, hedeflerinize ulaşmanız yolunda başarılar dilerim.

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel