Ödeme Koşulları

Gerekli bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz

Ödeme Koşulları (2021- 2022)

Peşin Ödeme

Yıllık öğrenim ücretinin tamamı kayıt sırasında; üniversitenin banka hesaplarına doğrudan havale veya EFT yöntemiyle ödenebilir.

Yıllık öğrenim ücretinin tamamının peşin veya kredi kartı ile tek seferde ödenmesi durumunda %5 peşin ödeme indirimi uygulanır. Peşin ödeme için banka bilgileri aşağıdaki gibidir.

Peşin ödeme dekontunun maliisler@istun.edu.tr adresine e posta ile iletilmesi gerekmektedir.

Banka Aracılığı ile Peşin Ödeme

Üniversitemizin “Yapı ve Kredi Bankası Esentepe Kurumsal Şubesi” nezdindeki hesabına, doğrudan Havale veya EFT yoluyla “Öğrenci Adı Soyadı, T.C. Kimlik Numarası ve “Bölüm” bilgileri açıklama kısmında mutlaka belirtilerek ödeme yapılabilir.

TL Hesap Numarası

Hesap Adı : İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi
Banka/Şube : Yapı ve Kredi Bankası /Esentepe Kurumsal Şube
IBAN : TR42 0006 7010 0000 0061 9078 46

Kredi Kartı ile Peşin Ödeme

Herhangi bir kredi kartı ile Üniversitemiz Mali İşler Biriminden veya (https://odeme.istun.edu.tr) adresinden online olarak ödeme yapılabilir. Online ödeme yapılabilmesi için sisteme kayıt olunması gerekmektedir. Kayıt linki: https://odeme.istun.edu.tr/


Kredi Kartı ile Vadeli Ödeme

Kredi kartı ile yapılacak taksitli ödemelerde anlaşmalı banka kredi kartı olması koşulu aranmaktadır. Aşağıda belirtilen bankalara ait kredi kartları ile Mali İşler Biriminden veya (https://odeme.istun.edu.tr) adresinden online olarak kredi kartı ile vadeli ödeme yapılabilmektedir.

İş Bankası

Maksimum Kart

Akbank

Axes Kart

Yapı Kredi Bankası

Worldcard

Ziraat Bankası

Bankkart** Kredi kartı ile taksitli ödemelerde toplam ücretin %10’u peşin tahsil edilip, kalan tutar üzerinden 8 taksit uygulanmaktadır.
** Kredi kartı ile taksitli ödeme yapılabilmesi için kartın kullanılabilir limitinin, yıllık öğrenim ücretinin tamamını karşılayacak kadar olması gerekmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) ile Taksitli Ödeme

** Kredili Mevduat Hesabı (KMH) ile yapılacak taksitli ödemeler için anlaşmalı bankalarımız, Yapı ve Kredi Bankası ve Akbank ’tır.
** KMH ile taksitli ödemelerde toplam ücretin %10’u peşin tahsil edilerek, kalan tutar üzerinden 8 taksit yapılmaktadır.
** Velilerimiz anlaşmalı bankalarımızın tüm şubelerinden KMH işlemlerini yaptırabilirler.
** Taksitlerin tutarları, ödemeyi yapacak kişi adına açılan kredili mevduat hesabından, belirtilen vade tarihlerinde otomatik olarak çekilmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı sözleşmesinin maliisler@istun.edu.tr adresine e posta ile iletilmesi gerekmektedir.


Gerekli Belgeler

** Öğrenci kimlik fotokopisi
** Öğrenci numarası
** Ödeme planı

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel