Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Fakülte Hakkında

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemiz; dokuz farklı lisans programıyla 2021- 2022 eğitim öğretim yılında eğitime başlamıştır.

Fakültemiz; sektörün ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, uluslararası düzeyde bir eğitim ve araştırma ortamı sunacak şekilde tasarlanmış eğitim programlarımız ve güçlü akademik kadromuz ile ulusal ve uluslararası sektörde rekabet edebilecek, yaratıcı, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, girişimci, teknoloji ve bilim üreten, etik ve sosyal değerlere önem veren, çevreci, sektörün günümüzdeki ve gelecekteki ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilecek mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Öğrencilerimiz; teorik eğitimlerinin yanında akademik- sanayi iş birliklerimiz sayesinde aldıkları pratik eğitimler ile sektöre çok daha hazır şekilde mezun olacaklardır. Dersler, modern eğitim araç gereçleri ve laboratuvar imkânları ile desteklenecektir. Öğrencilerimizin aldıkları proje ve bitirme tezleri ile araştırma ve uygulama yetenekleri geliştirilecektir.

Başarılı öğrencilerimiz, öğrenimlerinin üçüncü yarıyılından itibaren çift ana dal ve yan dal imkânlarından yararlanabilirler. Ayrıca Avrupa Birliği ülkelerindeki üniversitelerde öğrenim görme olanağı sağlayan Erasmus+ programından faydalanabilirler.

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel