VETİS Hakkında

VETİS Nedir?

Üniversite ve araştırma merkezlerinde kullanılan ulusal veya uluslararası elektronik veri tabanlarına, kampüs dışından, hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ulaşabilmelerini sağlayan bir araçtır.

Nasıl Kullanırım?

Yordam Kütüphane Otomasyon programına kayıtlı kullanıcılar, kullanıcı adı ve şifreleri ile “Oturum Aç” butonuna basarak giriş işlemi yapılır.

Kütüphane Otomasyon programında kaydı olmayanlar, “Üye Ol” butonuna basarak ve gerekli bilgileri doldurup sisteme kaydolabilirler. Bu işlemden sonra kurumsal e-posta adresine gelecek aktivasyon linkini tıklayarak hesabı aktif hale getirip giriş işlemini yapabilirler. Oturum açma işleminden sonra veri tabanlarını kullanabilirsiniz.

Kimler Yararlanabilir?

VETİS’i üniversitede bulunan, Yordam Kütüphane Otomasyonuna kayıtlı kullanıcılar (öğrenci, öğretim elemanı, personel vb.) ile kurumsal e-postaya sahip olup kayıt yaptıran ve aktivasyonunu tamamlayan herkes kullanabilir.

Telif Hakkı

Üniversitemiz mensuplarına verilen ve kampüs dışı erişimde kullanılacak olan "kullanıcı adı" ve "şifre"nin bir başka kişi, kişiler veya kurumlarla paylaşılması lisans anlaşmalarına aykırıdır. Aksi durumda, lisans anlaşmalarında yer alan yasal mevzuatlardan doğacak sorumluluklar kişilerin kendilerine ait olacaktır.

VETİS’e erişim için tıklayınız

Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel