Abone Veri Tabanları

Veritabanı Adı İçeriği Bağlantılar
Academic Search Ultimate

Academic Search Ultimate veri tabanı başta sosyal ve beşerî bilimler olmak üzere eczacılık, tıp, sağlık bilimleri, teknoloji, mühendislik ve daha birçok disiplindeki konuları özetleri ile indeskleyen 17.900'e yakın dergiye ve 11.900’den fazla tam metin dergilere erişim sağlamaktadır.

AccessEngineering

Access Engineering, McGraw-Hill yayınevinin mühendislik alanında geliştirdiği içeriğinde 917 elektronik kitap bulunduran zengin bir kaynaktır. Schaum Outlines koleksiyonu, biyomedikal, kimya, inşaat, iletişim, elektrik elektronik, enerji/petrol, çevre, malzeme, makine, endüstri, yazılım mühendisliği ve operasyonel yöneticilik konularını kapsamaktadır. Veri tabanı güncel ders kitaplarına, multimedya içeriklerine, müfredat planlarına, hazır şablonlara, mesleki haberlere ve DataVis ile malzeme özelliklerine erişim sağlamaktadır.

AccessMedicine

Access Medicine, McGraw-Hill yayınevinin Klinik tıp ve genel tıp alanında geliştirdiği öncü bir kaynaktır. İçeriğinde 233 elektronik kitap bulunan bu veri tabanı düzenli olarak güncellenmekte ve sıklıkla yeni kaynaklar eklenmektedir. Tıp öğrencileri, uzman hekim adayları, klinisyenler, araştırmacılar ve tüm sağlık çalışanları için hazırlanmıştır. Veri tabanı güncel ders kitaplarına, multimedya içeriklerine, olgu dosyalarına, uygulama/test kılavuzlarına, bütünleşik ilaç bilgilerine, kanıta dayalı uygulamalara, yaygın hastalıklara ilişkin hızlı yanıtlara ve Continuing Medical Education (CME) içeriklerine erişim sağlamaktadır.

AccessPharmacy

Access Pharmacy, McGraw-Hill yayınevinin Eczacılık alanında geliştirdiği ve ABD’de eczacılık eğitimi / board sınavı (NAPLEX) kullanılan, içeriğinde 79 elektronik kitaba erişim sağlayan veri tabanıdır. Düzenli olarak güncellenen, eczacılık eğitiminin değişen taleplerini karşılamak üzere tasarlanmış çevrimiçi kaynaktır. Veri tabanı güncel ders kitaplarına, ilaç tedavi vakalarına, çalışma kartlarına, multimedya içeriklerine, NAPLEX inceleme ve sorularına, kanıta dayalı uygulamalara ve yaygın hastalıklara ilişkin hızlı yanıtlara erişim sağlamaktadır.

Acland’s Video Atlas of Human Anatomy

Acland’s Video Atlas of Human Anatomy, eğitim ve öğrenimi destekleyici nitelikte kadavra örnekleri içeren 330‘dan fazla anatomi videosuna erişim sağlamaktadır. 3 boyutlu kadavra görüntülerini parçalara ayrılmış ve parlak renklerle canlı vücutta göründükleri gibi sunmaktadır. Tıp öğrencileri, hemşirelik, yardımcı sağlık hizmet çalışanları ve pratisyen hekimlere yönelik anatomi gösterimi ve kas fonksiyonlarının öğretimi için kullanılmaktadır.  İçeriğindeki videolar; kemikler, kaslar, organlar, tendonlar ve eklem bölgeleri gibi hareketli yapıları günlük yaşantıda kullanıldıkları gibi göstermektedir. Belirlenmiş yapıların net anlatımı ile öğrenim ve araştırmayı desteklemektedir.

Akademisyen Online

Deneme Erişimi - Son Erişim: 31 Aralık 2023

Akademisyen Online veri tabanı, başta tıp ve sağlık bilimleri olmak üzere fen, sosyal, iletişim, eğitim, idari ve iktisadi bilimleri ile hukuk, matematik, mimarlık, mühendislik, dil, edebiyat, ziraat, su ürünleri, güzel sanatlar ve tarih alanlarında 2.500’den fazla kitap ve 27.000’den fazla kitap bölümünün yer aldığı bir e-kitap platformudur. Veri tabanına erişim için kurumsal e-posta adresi ile (istun.edu.tr) kaydolunması gerekmektedir.

AKBES - Akademik Bilgi ve Eğitim Sistemi

Deneme Erişimi - Son Erişim: 31 Aralık 2023

AKBES veri tabanı ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki katılımcılar için 200’den fazla Akademik, Mesleki, Kişisel Gelişim ve Eğitmen Eğitimleri içeren, birçok eğitimde Türkçe-İngilizce dil seçeneği imkânı sunan çok yönlü veri tabanıdır. Görsel ve işitsel kaynakların yanı sıra çevrim içi, çevrim dışı ders anlatımlarını ve canlı webinar etkinliklerini içermektedir. Veri tabanına erişim için kurumsal e-posta adresi ile (istun.edu.tr) kaydolunması gerekmektedir.

Annual Reviews

Annual Reviews veri tabanı, yaşam bilimleri, biyomedikal bilimleri, fen bilimleri, tarım bilimleri, sosyal bilimler ve ekonomi alanında dünyanın önemli derleme dergilerinden oluşmaktadır. Yeni ciltler yayınlandığında içindekiler tablosu ve diğer konularda e-posta uyarıları almak için kullanıcı adı ve parola oluşturarak Kayıtlı Kullanıcı olmanız önerilmektedir. Unutmayınız: (parola 8 karakterden oluşmalı ve büyük harf, sayı ve en az bir adet harf/sayı dışı karakter içermelidir). Kayıt yaptıran üyelerimiz, yayınlandıkça oluşturulan ve bazen resmi yayından altı ay kadar önce çıkarılan Reviews in Advance'e erişme olanağına sahip olacaklardır.

Dergi etki faktörleri için tıklayınız.

Antikçağ’dan XXI. Yüzyıla Büyük İstanbul Tarihi

Tematik olarak hazırlanan ve topografya, mimari, dinî ve sosyal hayat, yönetim, iktisat gibi farklı alanlara dair 270 ilim adamının kaleme aldığı 363 makaleden oluşan esere erişim sağlamaktadır. Büyük İstanbul Tarihi; İstanbul’un Emperyal Dönüşümleri, Dünya Ölçeğinde İstanbul, Topografya ve Yerleşme, Siyaset ve Yönetim, Demografi, Toplum, Din, İktisat, Ulaşım ve Haberleşme, Edebiyat-Sanat ve Kültür, Mimari, Eğitim-Bilim ve Teknoloji, Hafızalardaki İstanbul bölümlerinden oluşmaktadır.

Applied Science & Business Periodicals Retrospective

Applied Science & Business Periodicals Retrospective veri tabanı 1913 – 1983 yıllarında yayımlanmış eczacılık, kimyasal maddeler, havacılık ve uzay, iletişim ve bilgi teknolojileri, mühendislik, finans, iş sağlığı ve güvenliği konularında 2.000’den fazla indeks yayınına erişim sağlamaktadır.

Applied Science & Technology Index Retrospective

Applied Science & Technology Index Retrospective: 1913-1983, uygulamalı bilimler ve teknoloji alanında 1913-1983 yılları arasında yayımlanmış olan 1.400 süreli yayından 3 milyondan fazla makalenin bibliyografik kaydını içermektedir.

Art Index Retrospective

Art Index Retrospective veri tabanı sanat tarihi, antika, moda tasarımı, peyzaj mimarlığı, resim, heykel gibi sanatla ilgili tüm konu başlıklarını kapsayan 1929-1984 yılları arasında 600’den fazla derginin ve 25.000'den fazla kitap incelemesine ait bibliyografik kayıtları içermektedir.

Bioline International

Gelişmekte olan ülkelerde yayınlanan kaliteli araştırma dergilerine açık erişim sağlayan veri tabanıdır.

BioMed Central BioMed Central veri tabanı tıp, bilim, teknoloji ve mühendislik alanlarında yaklaşık 300 açık erişimli dergiye erişim sağlar.
Britannica Academic Edition

Britannica Academic Edition, geniş ve derinlemesine bilgiye erişebileceğiniz, yüz binlerce tam metin makale ve birincil kaynaklardan oluşan bir kaynaktır. Portal içerisinde 85.000'den fazla makale, 800.000'in üzerinde süreli yayın tam metni, 50.000'in üzerinde resim, 2.000'den fazla video, 10.000'den fazla e-kitap ve referans kaynağı bulunmaktadır. Bunların dışında biyografi bölümü, dünya atlası, timeline ve Merriam-Webster Unabridged Dictionary portalın sundukları arasındadır.

British Pharmacopoeia

British Pharmacopoeia 2023, Birleşik Krallık’ta farmasötik maddeler ve tıbbi ürünler için en kapsamlı yetkili resmi standartlar koleksiyonudur. Tüm Avrupa Farmakopesi (European Pharmacopoeia) monografları dahil olmak üzere yaklaşık 4.000 monograf içerir. Bu da BP'yi Avrupa'da ve ötesinde kullanılabilecek kullanışlı ve tam kapsamlı bir standartlar seti haline getirmiştir.

Not: British Pharmacopoeia veri tabanını kullanmak isteyen kullanıcılarımızın Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Business Periodicals Index Retrospective

Business Periodicals Index Retrospective: 1913-1982 veri tabanı; İş ve işletme araştırmaları için 70 yıllık arşiv ile akademik ve ticari dergileri indekslenmektedir. 1.000’den fazla süreli yayın ve 2.500.000’den fazla makalenin bibliyografik kaydına erişim sağlamaktadır.

Business Source Ultimate

Business Source Ultimate veri tabanı bankacılık, çalışma ekonomisi, ekonometri, ekonomi, finans, iktisadi gelişme, iktisat, iktisat politikası, iktisat teorisi, iş ve işletme yönetimi, mali iktisat, maliye teorisi, muhasebe, pazarlama, uluslararası iktisat, üretim yönetimi, yönetim bilişim sistemleri, yönetim ve organizasyon konularını kapsamaktadır. İçerisinde 2.750'den fazla hakemli, 2.500'den fazla ticari ve popüler dergi olmak üzere toplam 5.500’den fazla tam metin e-dergi ve 800'den fazla e-kitap bulunmaktadır. Business Source veri tabanları; Harvard, Standford, Wharton, MIT, Oxford, Cambridge, London School of Economics gibi dünyanın en önemli üniversitelerinin birincil danışma kaynakları arasındadır.

Central & Eastern European Academic Source

Central & Eastern European Academic Source veri tabanı tıp, sağlık bilimleri, fen bilimleri, edebiyat, hukuk, kütüphane ve bilgi bilimleri, iş ve ekonomi, mühendislik, siyaset bilimi, sosyoloji, tarih alanında Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 30'un üzerinde ülkeden 660 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

ClinicalKey

ClinicalKey, Elsevier'in medikal portföyüne, son çıkan kitaplara, dergilere, multimedya içeriklere ve 37'den fazla tıbbi ve cerrahi uzmanlık alanına erişmenizi sağlar. Veri tabanı içeriği ile 950'den fazla elektronik kitaba, 790’a yakın elektronik dergiye, 83.840’tan fazla tıbbi ve cerrahi videoya, 50’den fazla klinik dermeye, 800’den fazla First Consult monografisi, 330’dan fazla Procedures Consult video ve makalesine, 2.560’dan fazla ilaç monografına, 15.000 hasta eğitim materyaline, 4.500 uygulama rehberine, 5.726.690 görsel içeriğe, 1.255 konu sayfasına ve klinik deneme bilgilerine erişim sağlayabilirsiniz.

Complete Anatomy

17.000’den fazla interaktif vücut yapısını, kardiyoloji, ortopedi, oftalmoloji, diş hekimliği, fitness alanlarında 1.500’den fazla klinik video ve insan anatomisi, hasta başı ultrason uygulamaları, kadavra görüntüleri gibi birçok konuda 100’ün üzerinde ders yer almaktadır. Gerçek insan vücuduna en yakın olacak şekilde tasarlanmıştır. Daha derine inmek için 15 ayrıntıda mikroanatomi modellerini kullanabilir, dokuların ve hücrelerin işleyişine yakından bakılabilmektedir. Hücre biyolojisi, kesit görüntüleri, kardiyak döngüyü gösteren kalp atımı, kas hareketleri, kasların köken ve yerleşimleri, kemik haritalama, sinirlerin ve arterlerin takibi gibi detaylı modeller ile anatomi öğrenimini derinleştirebilir, vücutta bulunan 12 farklı sistemi model üzerinden inceleyebilirsiniz.

Complete Anatomy Erişim Adımları

Dergipark Türkiye'de yayımlanan 2.000'den fazla dergi ve 472.500'den fazla makaleye erişim sunmaktadır.
Derwent Innovation

Derwent, Web of Science kaynaklarında çapraz sorgulama imkânı veren, 40 milyonun üzerinde patent ve buluşlar hakkında tüm detayları (açıklamalar, çizimler, şemalar, kimyasal yapılar, genetik zincirler) içeren veri tabanıdır. Popüler ve yeni pazarlar da dahil olmak üzere geniş bir ağı kapsayan, yeni geliştirilmiş küresel patentleri sunan, akıllı arama özelliği bulunan, arama, analiz ve verimli iş birliği özelliklerini yansıtan geniş bir yelpazeye sahip patent verilerine erişim sağlamaktadır.

NOT: Veri tabanına erişim için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişime geçiniz.

Directory of Open Access Books (DOAB) 375'ten fazla yayıncıdan 27.500'den fazla açık erişimli kitaba erişim sağlamaktadır.
Directory of Open Access Journals (DOAJ)

Editoryal süreçlerden geçmiş, açık erişimli olan, bilimsel makaleleri içermektedir. Bu veri tabanında 14.548'den fazla dergi ve 4.852.000'den fazla makale bulunmaktadır.

Directory of Open Access Scholarly Resources (ROAD)

ISSN International Centre kayıtlarında açık erişim bilimsel kaynaklar olarak tanımlanan dergiler, monograf serileri, konferans bildirileri ve bilimsel kaynakların bibliyografik kayıtlarını içerir.

Drama Online Playtext Collections

Drama Online Playtext Collections, Bloomsbury, Faber & Faber, Oberon Books, Nick Hern Books, Playrights Canada Press, TCG Books ve Aurora Metro Books yayınevlerine ait 500 kitap, 3.200’den fazla oyun ve drama metinlerine, Victoria ve Albert Müzesi ile Amerikan Shakespeare Merkezi'nden 700 görüntüye erişim sağlamaktadır.

DynaMed

DynaMed veri tabanı hekimler tarafından hazırlanan kanıta dayalı referans kaynağıdır. 500 tıp ve sağlık bilimleri dergisi incelenir, özetler hazırlanır ve bilgi olarak sunulur.

EBSCO e-Book Collection

EBSCO e-Book Collection veri tabanı diş hekimliği, bilgisayar mühendisliği, mimarlık ve ergoterapi alanlarında İSTÜN Kütüphanesi tarafından satın alınan 6 elektronik kitaba tam metin erişim sağlamaktadır.

EBSCO eBook Super Collection

Kullanıcı sınırı bulundurmadan 620.000’den fazla elektronik kitaba erişim sağlamaktadır. Tıp, teknoloji, fen bilimleri, mühendislik, mimarlık, matematik, coğrafya, dil, edebiyat, din bilimleri, eğitim, ekonomi, finans, felsefe, güzel sanatlar, hukuk, iletişim ve medya, işletme ve yönetim, psikoloji, siyasi bilimler, sosyal bilimler, spor bilimleri ve tarih gibi daha birçok konuda elektronik kitaplara tam metin erişim sağlamaktadır. Elsevier, Taylor & Francis, Sage, John Wiley & Sons, Harvard University Press, Cambridge University Press, MIT Press ve Cornell University Press gibi önemli yayınevlerine ait kitapları da içermektedir.

Education Index Retrospective: 1929-1983 (H.W. Wilson)

Education Index Retrospective, 800’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek, aralarında kitap incelemeleri de bulunan 850.000’den fazla kayda erişim sağlamaktadır. Araştırma kolaylığı sağlamak amacıyla orijinal konu başlıklarına ek olarak güncel konu başlıkları ile araştırma kolaylığı sağlamaktadır. Eğitim, yüksek öğretim, dil, sanat, kütüphanecilik ve daha birçok konuyu kapsamaktadır.

Education Resource Information Center (ERIC)

Education Resource Information Center (ERIC), Eğitim literatürüne ve kaynaklarına erişim sağlamaktadır. Bu veri tabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar. 1966’dan günümüze kadar 1.6 milyondan fazla kayıt içeren ERIC, 631.000'den fazla tam metin doküman sunmaktadır.

Emerald Premier eJournal

Emerald Premier eJournal veri tabanı İşletme, yönetim, ekonomi, strateji, pazarlama, maliye, finans, insan kaynakları, öğrenme, örgütsel çalışmalar, bilgi yönetimi, yöneylem, lojistik, kalite, çevre yönetimi, kamu yönetimi, eğitim, sağlık, sosyal bakım ve mühendislik gibi konularda 405 adet dergiye ve 1.262 e-kitabı erişim sağlamaktadır.

EndNote Online

EndNote (Online); kişisel bilgi veri tabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan özel bir veri tabanı ve bibliyografya yazılımıdır. Makale yazım sürecinizde farklı atıf stilleri (APA, MLA, Harvard, Turabian vb.) ile referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olmaktadır. Tüm İSTÜN mensupları Web of Science hesaplarını kullanarak ya da "Register" alanından ücretsiz yeni bir hesap oluşturarak EndNote'u online olarak kullanabilmektedir. Web of Science Match Manusctip (dergi eşleştirme) özelliği ile makalenizi yayınlamak için en uygun dergileri konu algoritmaları kullanarak önerecektir.

EThOS EThOS veri tabanı İngiltere’nin ulusal tez merkezidir. 500.000’den fazla doktora tezine erişim sağlar.
European Pharmacopoeia Online

European Pharmacopoeia, Avrupa'da farmasötik ürünleri hazırlamak üzere kullanılan etken madde ve eksipiyanları listeleyen bir farmakopedir. Kimyasal maddeler, antibiyotikler, biyolojik maddeler insanlar ve hayvanlarda kullanılmak üzere aşılar, immunolojik serum, radyofarmasötik preparatlar, bitkisel ilaçlar, homoeopatik preparatlar ve homeopatik stokları içeren spesifik ve genel monografı içerir. European Pharmacopoeia Online ile güncel (11th Edition) ve arşivlenmiş monograf ve standartlara erişmek mümkündür. Dünya çapında 120’den fazla ülkede uygulanmakta olup 39 Avrupa ülkesinde yasal olarak bağlayıcıdır.

European Pharmacopoeia Online veri tabanını kullanmak isteyen akademisyenlerimizin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

European Views of the Americas: 1493-1750

Amerika'daki Britanyalılar, Flemenkler, Fransızlar, dinler, inançlar ve keşifler konusunda 32.000'den fazla kayda ait bibliyografik verilere erişim sağlamaktadır.

Food Chemicals Codex (FCC)

Food Chemicals Codex (FCC), gıda bileşenlerinin saflığı ve kimliği için uluslararası kabul görmüş standartların bir koleksiyonudur. FCC standartları uluslararası uzmanlar tarafından gözden geçirilmiş ve onaylanmıştır. İçeriğinde gıda sınıfı kimyasallar, işleme yardımcıları, gıda bileşenleri (bitkisel yağlar, fruktoz, peynir altı suyu ve amino asit), aroma maddeleri, vitaminler ve fonksiyonel gıda bileşenleri (likopen, olestra ve fruktooligosakkarit) gibi 1.200’den fazla monograf vardır.

Her kullanıcı kendi hesabını “@istun.edu.tr” uzantılı e-posta adresi ile oluşturmalıdır.

USP-NF ve FCC Kayıt Rehberi

Google Akademik Google tarafından hizmete alınan ve sadece akademik makaleler ve konularda arama yapan bir arama motorudur.
Gravür Dünyası Dijital Gravür Kütüphanesi

Gravür Dünyası Dijital Gravür Kütüphanesinde yer alan gravürler ve haritalar, yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirilen müzayedeler, kitap fuarları, sahaflar ve antika pazarlarından temin edilerek derlenmiştir. Gravür Kütüphanesinde 19. yüzyıl ve öncesine ait yaklaşık 10.000 gravür ve harita bulunmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye, ülkeler, özel şahsiyetler, din, mitoloji, askeriye, moda, heykel, mimari ve süsleme, karikatür, hiciv ve mizah, William Shakespeare ve çalışmaları, William Hogarth ve çalışmaları, hayvanlar, botanik, ulaşım ve taşımacılık, bilim, sanayi, ticaret, tarım ve tıp gibi kategori alanlarında gravürler yer almaktadır. Ayrıca tarihsel süreçte dünyadaki bütün kıtaları kapsayan geniş bir harita arşivini de erişime sunmaktadır. Gravür ve haritaların etiket ve künyeleri Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanmış ve veri tabanına aktarılmıştır.

GreenFILE

Çevre, tarım, eğitim, hukuk ve teknoloji gibi alanlarda 13.000’e yakın açık erişim tam metin kayıt ile 850.000’den fazla bibliyografik kayda erişim sağlamaktadır.

Hindawi Open Access Journals

Hindawi Open Access Journals veri tabanı tıp, biyolojik bilimler, fizik, matematik ve bilgisayar bilimleri alanındaki açık erişimli dergilere erişim sağlar.

HukukTürk

Deneme Erişimi - Son Erişim: 31 Aralık 2023

HukukTürk veri tabanı, Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi, AİHM Kararları ile T.C. Mevzuatı, T.C. Mevzuat Grupları, hukuk bibliyografyası, dilekçeler, sözleşmeler, Resmî Gazete ve kanun tasarılarını içeren kapsamlı bir veri tabanıdır. Uluslararası İlişkiler, İktisat, İşletme, Siyasi Bilimler, Ekonomi ve Kamu Yönetimi gibi temel alanları kapsamakta ve kapsamının %70'ine tam metin erişim sağlamaktadır.

Humanities & Social Sciences Index Retrospective: 1907-1984 (H.W. Wilson)

Beşerî ve sosyal bilimlerin farklı alanlarında 1907’ye kadar uzanan arşivi ile 1.200’e yakın süreli yayın, 1.300.000’den fazla kayıt ve 240.000’den fazla kitap incelemesinin bibliyografik kayıtlarına erişim sağlamaktadır.

IEEE Explore Digital Library

Bilgi teknolojisi, elektrik-elektronik mühendisliği, biyomedikal, bilgisayar bilimleri, iletişim, multimedya, müzik, nanoteknoloji, sibernetik, teknoloji ve toplum gibi konularda 228 dergi, 31.246 konferans serisi, 4.526 standart dahil 4 milyondan fazla kaynağa erişim sağlamaktadır. Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) ve Institute for Electrical Engineers (IEE) tarafından 1988’den günümüze yayınlanmış bütün süreli yayınlarına (journal, transaction, magazine, letter), IEEE ve IEE tarafından 1988’den günümüze kadar gerçekleştirilmiş bütün konferanslarına ait bildirilere, bütün güncel IEEE Standartlarına, 1950-1988 arasında yayınlanmış IEEE dergileri ve konferans bildirilerinden seçilmiş makalelere, tam metin olarak erişilmektedir.

İKSAD E-Kitap Veri Tabanı

İKSAD Uluslararası Yayınevi tarafından çeşitli dillerde ve eğitim bilimleri, fen bilimleri ve matematik, filoloji, güzel sanatlar, hukuk, ilahiyat, mimari planlama ve tasarım, mühendislik, sağlık bilimleri, sosyal, beşerî ve idari bilimler, spor bilimleri, ziraat, orman ve su ürünleri konularında oluşturulmuş 900'den fazla açık erişimli e-kitabı içermektedir.

İntihal.net

İntihal.net, benzerlik tespit hizmeti veren web tabanlı yerli bir yazılımdır. Makale, rapor, tez, proje, öğrenci ödevi gibi belgelerin kontrolünü sağlamak, intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılmaktadır. İntihal.net’i kullanmak isteyen akademisyen ve öğrenciler, erişim tanımlamaları ve hesap aktivasyon işlemleri için “@istun.edu.tr” uzantılı e-posta adresleri ile yeni kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Oluşturulan kayıtlar Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı’nın onayı ile aktif olmaktadır.

İSTÜN Kurumsal Akademik Arşiv Sistemi

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesinin araştırma çıktılarının yer aldığı açık erişim sistemidir. 

İThenticate

iThenticate, benzerlik tespit hizmeti veren web tabanlı bir yazılımdır. Üniversitemizin öğretim üyeleri tarafından (Dr. Doç. Prof.) sadece “MAKALE” kontrollerini yapabilmeleri amacıyla kullanılmaktadır. Üyelik ve destek talebi için web sitemizdeki bilgilendirme metnini okuyabilir, rehberleri inceleyebilir veya "kutuphane@istun.edu.tr" adresine e-posta gönderebilirsiniz. iThenticate kullanımında “KOTA“ bulunmaktadır.

JSTOR

JSTOR veri tabanı bilim, teknoloji, ekoloji, botanik, sağlık, sanat, matematik, tarih, eğitim, sosyal ve beşerî bilimler gibi 70’ten fazla disiplini kapsayan 3.938 dergiye ve 2.154 rapora erişim sağlamaktadır.

KoreaMed

Kore Tıp Dergisi Editörleri Birliği'nin (KAMJE) tarafından hazırlanan bu platform ile tıp, dişçilik, hemşirelik, beslenme ve veterinerlik konularında 303.000'den fazla makaleye erişim sağlayabilirsiniz.

KoreaScience Korea Institute of Science and Technology Information (KISTI) tarafından 1997 yılından beri geliştirilen KoreaScience veri tabanı ile sağlık bilimleri, matematik, fizik, kimya, mühendislik, elektrik, elektronik, teknoloji, tarih, felsefe, edebiyat, siyaset, ekonomi ve tarım konu alanlarında 1.5 milyondan fazla makaleye erişim sağlayabilirsiniz.
Legaling Hukuk Terimleri

Deneme Erişimi - Son Erişim Tarihi: 15 Şubat 2024

Legaling hukuk veri tabanı, Türkiye’nin ilk İngilizce-Türkçe, Türkçe-İngilizce tam kapsamlı hukuk terimleri veri tabanıdır. Öncelikli hukuk dalları arasında Fikri Mülkiyet Hukuku, Ceza Hukuku, Rekabet Hukuku, Ticaret Hukuku, Hukukun Ortak Kavramları, Borçlar Hukuku, Usul Hukuku ve İş Hukuku yer almaktadır. Bununla beraber Legaling veri tabanında ekonomi, finans ve muhasebe gibi hukukla yakından alakalı disiplinlere ilişkin kavramlar da bulunmaktadır.

Library, Information Science & Technology Abstracts

Library, Information Science & Technology Abstracts kütüphane, bilgi ve belge yönetimi ve bilgi bilimleri ile ilgili araştırmalara yardımcı olan indeks veri tabanıdır. Bibliyometri, bilgi ve belge yönetimi, bilgi okuryazarlığı, kataloglama, kütüphanecilik, online bilgi kaynaklarının kullanımı, sınıflama, veri tabanları gibi çeşitli konuları içermektedir. 610’dan fazla derginin özetleriyle birlikte indekslerine erişim sağlayabilirsiniz.

MasterFILE Complete

MasterFILE Complete veri tabanı sağlık, spor, kültürel çalışmalar, bilim, eğitim gibi konu alanlarında yayımlanmış 2.300’den fazla tam metin popüler dergiye, 870’in üzerinde referans kitaba, 55.100’ü aşkın birincil kaynak dokümana ve 1.8 milyondan fazla görsel materyale erişim sağlar. Dergilerin içeriği 1922 yılından günümüze kadar uzanmaktadır.

MasterFILE Reference eBook Collection

MasterFILE Reference eBook Collection veri tabanı sağlık bilimleri, bilim, bilgisayar, spor, sanat, seyahat, spor, finans gibi konu alanlarında Abdo Publishing, Cambridge Scholars Publishing, Cornell University Press, Nomad Press, The University of North Carolina Press gibi önemli yayınevlerinden gelen 800’e yakın tam metin elektronik kitaba erişim sağlamaktadır.

Medline

Medline veri tabanı tıp, genetik, kimya, biyoloji, biyomedikal, sağlık ve yaşam bilimleri konularında 1809’a kadar uzanan 5.600’den fazla PubMed dergisinde yer alan 25 milyondan fazla makale özetlerinin indekslerine erişim sağlamaktadır.

Medline Complete

Medline Complete veri tabanı sağlık alanında birincil danışma kaynağı olan MEDLINE (PubMed)’de indekslenen 2.200’den fazla dergiye “tam metin” erişim olanağı sağlamakta ve 1916 yılından günümüze güncel literatürü takip eden önemli dergileri bünyesinde barındırmaktadır. Kardiyoloji, patoloji, biyoloji, dermatoloji, onkoloji, psikiyatri, immünoloji, hematoloji, nefroloji, endokrinoloji, göğüs hastalıkları, genel cerrahi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, üroloji, nöroloji, gastroenteroloji, anestezi ve reanimasyon, ortopedi ve travmatoloji, halk sağlığı, jinekoloji, farmakoloji, obezite ve daha birçok konuda yüksek kaliteli dergilere ve 5.200’den fazla dergi için MeSH (Medical Subject Headings) konu başlığına erişim imkânı sağlamaktadır.

Mendeley

Araştırmalarınızı düzenlemeye, diğer akademisyenlerle çevrimiçi iş birliği yapmanıza, son araştırmaları keşfetmenize yardımcı olabilen akademik sosyal ağ ve ücretsiz bir referans yönetim aracıdır.

Newspaper Source Plus

Newspaper Source Plus veri tabanı 1.200’den fazla tam metin gazeteye, 130 haber bültenine ve 80 milyondan fazla tam metin makaleye erişim sağlamaktadır. İçeriğinde The Times (UK), Toronto Star, USA Today, The Washington Post gibi gazeteler, AP (Associated Press), CNN Wire, PR Wire gibi haber bültenleri ve ABC News (American, CBS News, CNN, FOX News gibi televizyon ve radyo haber metinleri kaynakları yer almaktadır.

Newswires

Newswires veri tabanı başlıca dünya haberlerine 30 günlük arşivi ile erişim sağlar. AP Financial News, AP Top News, AP WorldStream, AP U.S. Politics & Government, AP 50 State Reports, UPI Security Industry, UPI Emerging Threats, UPI Business, UPI Entertainment, UPI Sports, UPI Top News ve daha birçok haber kaynağından haberleri içerir.

O'Reilly Learning for Higher Education

Deneme Erişimi -- Son Erişim: 13 Aralık 2023

O'Reilly Learning for Higher Education, yapay zekâ, bilgi teknolojisi, bilgisayar bilimi, insan kaynakları, işletme, programlama, tasarım, sistem yönetimi, yazılım ve daha birçok konuyla ilgili çevrimiçi kitaplar, videolar, canlı etkinlikler, kurslar, öğrenme deneyimleri ve sesli kitaplar içeren bir platformdur. 5.300’den fazla video, 43.000'den fazla e-kitap, uzmanların anlatımıyla vaka çalışmaları, eğitim içerikleri ve çalma listeleri yer almaktadır.

Not: Deneme veri tabanına erişim için kullanıcıların kurumsal e-posta adresi (@istun.edu.tr) ile kaydolunması gerekmektedir.

  • Erişim adresine tıkladıktan sonra gelen sayfa da "Institution not listed? butonuna tıklayınız. Daha sonrasında @istun.edu.tr uzantılı e-posta adresinizle giriş yapınız ve “Let’s Go” butonuna tıklayınız.
  • Kayıt esnasında kullandığınız e-posta adresinize şifre oluşturma bağlantısı gönderilecektir. Şifrenizi oluşturduktan sonra hesabınızı kullanabilirsiniz.
Open Access Theses and Dissertations

Open Access Theses and Dissertations veri tabanı 5 milyondan fazla, dünyada yayımlanmış yüksek lisans ve doktora tezine erişim sağlamaktadır.

OpenAIRE

39 milyondan fazla yayın, 620.000’den fazla veri seti, 11.000’den fazla açık erişim kaynağı ve diğer açık erişimli dergileri kullanıma sunmaktadır. Ayrıca, Avrupa açık erişim politikaları ilgili rehber ve kılavuzlar da bulunmaktadır.

OpenDissertations

Open Dissertations veri tabanı 1902 yılından günümüze kadar Amerika’da yayımlanmış 1.2 milyondan fazla doktora tezine erişim sağlar. Open Dissertations, orijinal basılı indeksi tam sayfa resim olarak gösterir ve yazar, başlık, konu ve üniversite taraması yapılabilir.

OVID LWW

OVID LWW veri tabanı tıp ve sağlık uzmanlık alanlarında özel konu başlıklarıyla 419 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

PLOS

PLOS, araştırma iletişiminde bir dönüşüme öncülük ederek araştırmacıları bilim ve tıpta ilerlemeyi hızlandırmaları için güçlendiren, kâr amacı gütmeyen bir Açık Erişim yayıncısıdır. PLOS veri tabanı biyoloji, genetik, tıp alanındaki açık erişimli dergilere erişim sağlamaktadır.

PressReader

120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7.300’ün üzerinde günlük gazeteye ve popüler dergiye (Türkçe gazete ve dergiler dahil) orijinal formatıyla güncel olarak erişim sağlamaktadır. Bilim, teknoloji, tarih, aile, din, eğlence, el sanatları, fotoğrafçılık, finans, moda, müzik, oyun, sağlık, fitness, sanat, seyahat, spor, tasarım, havacılık, yemek, mutfak ve daha birçok konuda dergi ve gazeteyi inceleyebilirsiniz.

PressReader Kullanım Rehberi

PressReader Yayın Listesi

Proquest Dissertations & Theses

Proquest Dissertations&Theses veri tabanı yaklaşık 100 ülkeden ve 50'den farklı dilde yayımlanmış 5.5 milyondan fazla yüksek lisans ve doktora teziyle birlikte 5263 e-kitaba tam metin erişim sağlamaktadır. 

ProQuest e-Book Collection

ProQuest e-Book Collection veri tabanı tıp, eczacılık, hemşirelik, mühendislik, kimya ve dil bilimi alanlarında İSTÜN Kütüphanesi tarafından satın alınan 17 e-kitaba tam metin erişim sağlamaktadır.

ProQuest Ebook Central Open Access Collection

ProQuest Ebook Central Open Access Collection veri tabanı kullanıcı sınırı bulundurmadan 2.800’den fazla açık erişimli elektronik kitabı içermektedir. Tıp, sağlık, mühendislik, teknoloji, eğitim, siyaset bilimi, işletme, ekonomi, sanat, mimarlık, sosyoloji, felsefe, tarih ve hukuk gibi daha birçok konuda elektronik kitaplara tam metin erişim sağlamaktadır.

PubChem

PubChem, kimyasal moleküllerin bilgi tabanıdır. Sistem ABD Ulusal Sağlık Dairesine bağlı Ulusal Tıp Kütüphanesi kuruluşu olan Ulusal Biyoteknoloji Merkezi tarafından işletilir.

Pubmed

Tıp, sağlık ve yaşam bilimleri alanları için temel danışma kaynağıdır. Ağaç diyagramı şeklinde ve hiyerarşik bir yapı sunan MeSH kullanılarak Arşiv sayıları 1809’a kadar uzanan 5,600’den fazla PubMed dergisinde yer alan 25 milyondan fazla makale özetleri ile indekslenir.

Regional Business News

Regional Business News veri tabanı Birleşik Devletler ve Kanada’da yayımlanmış The Washington Post, PR Newswire US gibi 100’den fazla yerel işletme yayınından haberlere tam metin erişim sağlamaktadır.

RxMediaPharma® İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı

RxMediaPharma, ülkemizde ruhsatlandırılan tüm reçeteli ve reçetesiz ilaçlar, bitkisel ürünler, beslenme destekleri, dermakozmetik ürünler ve veteriner ilaçlar hakkında kapsamlı bilgiler içermektedir. RxMediaPharma® İnteraktif İlaç Bilgi Kaynağı’nı kullanmak isteyen kullanıcılarımızın Kütüphanemizi ziyaret etmesi gerekmektedir.

Science Direct

Science Direct veri tabanı kimya ve kimya mühendisliği, klinik tıp, bilgisayar bilimi, yer ve gök bilimi, ekonomi, işletme ve yönetim, mühendislik, enerji ve teknoloji, çevre bilimleri ve teknoloji, yaşam bilimi, madde bilimi, matematik, fizik ve astronomi, sosyal bilimler gibi farklı disiplinlerde 2.265 dergiye erişim sağlamaktadır.

Scopus

Scopus veri tabanı 105 ülkede 7.000’den fazla yayıncıdan, 25.000’den fazla hakemli dergiyi, 11 milyona yakın konferans yayınını, 47 milyona yakın patenti, 249.000'den fazla kitabı indeksleyen ve bilimsel yayınların performansını ölçen bibliyometrik değerlendirme sistemidir.

Social Sciences Index Retrospective 1907-1983

Sosyal ve beşerî bilimler alanında 1097-1983 yılları arasında yayımlanmış yaklaşık bir milyon bibliyografik kayda erişim sağlamaktadır.

Springer e-Book Collection

Springer Yayınevi tarafından 2019-2021 yıllarında tıp konusunda yayınlanmış ve İSTÜN Kütüphanesi tarafından satın alınan 2.587 elektronik kitap ve referans kaynağına tam metin erişim sağlamaktadır.

Springer Nature - Academic Journals

Springer Nature Academic Journals veri tabanı sağlık bilimleri, fen bilimleri ve biyoloji bilimleri alanında 1997 yılından günümüze 37 dergiye erişim sağlamaktadır.

Springer Nature – Adis

Springer Nature – Adis veri tabanı sağlık bilimleri alanında 21 dergiye erişim sağlamaktadır.

Springer Nature – Nature Journals All

Springer Nature Nature Journals All veri tabanı sağlık bilimleri, biyoloji bilimleri, fizik ve çevre bilimleri alanında 2007 yılından günümüze 46 dergiye erişim sağlamaktadır.

Springer Nature – Palgrave Macmillian Journals

Springer Nature Palgrave Macmillian Journals veri tabanı işletme, ekonomi, sosyal ve beşerî bilimler ve uluslararası ilişkiler konu alanında 1997 yılından günümüze 46 dergiye tam metin erişim sağlamaktadır.

SpringerLink

SpringerLink veri tabanı tıp, halk sağlığı, biyotıp, eczacılık, kimya, fizik, psikoloji, eğitim, mühendislik, matematik ve daha birçok konu alanını içeren 1997 yılından günümüze 2.283 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

SpringerOpen

SpringerOpen veri tabanı tıp, sağlık, diş hekimliği, kimya, matematik, mühendislik, teknoloji, ekonomi, eğitim ve daha birçok konu alanını içeren 185’ten fazla açık erişimli dergiye erişim sağlar.

Taylor & Francis

Taylor & Francis veri tabanı pek çok konu alanında 2.209 dergiye erişim sağlamaktadır. Taylor & Francis dergileri içerisinde tıp, diş hekimliği, hemşirelik, eğitim, ekonomi, bilgisayar bilimleri, matematik, sosyal bilimler ve hukuk konu alanında 600.000’den fazla makaleye erişim sağlayabilirsiniz.

TDV İslâm Ansiklopedisi

TDV İslâm Ansiklopedisi dünyada Müslümanlar tarafından hazırlanmış ve tamamlanmış hem madde listesi hem de içerik ve üslûp açısından özgün, telif niteliği taşıyan ilk ansiklopedidir. TDV İslâm Ansiklopedisi; Arap Dili ve Edebiyatı, Coğrafya, Dinler Tarihi, Fars ve Urdu Edebiyatları, Fıkıh, Hat, Hadis, İslâm Düşüncesi ve Ahlâk, İlimler Tarihi, İslâm Tarihi ve Medeniyeti, Kelâm ve Mezhepler Tarihi, Mimari, Mûsiki, Tefsir, Tasavvuf, Türk Dili ve Edebiyatı ve Türk Tarihi ve Medeniyeti konularından oluşmaktadır.

Teacher Reference Center

Profesyonel eğitimcilere yardımcı olmak amacıyla, 220’den fazla hakemli dergiye ait bibliyografik verilere erişim sağlamaktadır.

The Belt and Road Initiative Reference Source

The Belt and Road Initiative Reference Source veri tabanı, “Bir Kuşak, Bir Yol” çalışmalarını destekleyerek 5.000'e yakın akademik dergiye, 50'den fazla gazeteye ve 260'ın üzerinde rapor ve konferans bildirisine erişim sağlamaktadır. Bilim, coğrafya, çevre, ekonomi ve finans, hukuk, internet ve telekominikasyon, inşaat mühendisliği, lojistik, mimarlık, siyaset, sürdürülebilir gelişim, tarım, teknoloji, ticaret ve yapı konularını kapsamaktadır.

The International Pharmacopoeia

The International Pharmacopoeia, DSÖ Temel İlaçlar Model Listesi'nde yer alan ilaçlara, DSÖ sağlık programları için önemli olan ve diğer farmakopelerde herhangi bir test özelliği bulunmayan ilaçlara öncelik vermektedir. The International Pharmacopoeia'da yayınlanan kalite kontrol spesifikasyonları, uluslararası bir danışma prosedürü aracılığıyla bağımsız olarak geliştirilmiştir. 

The National Academies Press

The National Academies Press ile bilim, mühendislik, eğitim, teknoloji, matematik, kimya, fizik, beslenme ve tıp konularında 9.900’den fazla rapor ve e-kitaba erişim sağlayabilirsiniz.

The National Cancer Institute

Kanser araştırmaları için en önemli kuruluşlardan birisi olan National Cancer Institute tarafından, kanser hakkında hazırlanan yayınlara, sözlüklere, doğru ve güncel bilgilere, araştırmacılar için sunulan özel kaynaklara ve linklerine erişim sağlayabilirsiniz.

TR Dizin

TR Dizin veri tabanı Türkiye Akademik Ağ ve Bilimsel Merkezi (ULAKBİM) tarafından oluşturulan, diş hekimliği, eczacılık, sağlık bilimleri, fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında Türkiye’de yayımlanan bilimsel dergilere erişim sağlar.

Tümer ALTAŞ Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi

Deneme Erişimi - Son Erişim: 30 Aralık 2023

Tümer ALTAŞ Online Sınav Hazırlık ve Dil Eğitimi veri tabanı, (e) YDS, YÖKDİL, TIPDİL, PTE, IELTS, TOEFL iBT sınavlarına hazırlık ve özellikle konuşma becerisini geliştirmeye yönelik Genel İngilizce derslerinden oluşan bir veri tabanıdır. Veri tabanına erişim için kurumsal e-posta adresi ile (istun.edu.tr) kaydolunması gerekmektedir.

Türk Medline Ulusal Sağlık Bilimleri Süreli Yayınlar Veri tabanı Türk Medline Ulusal Sağlık Bilimleri Süreli Yayınlar Veri tabanı, Türkiye'de yayınlanan bilimsel ve süreli sağlık bilimleri dergilerinde yer alan makalelerin ortak bir alandan erişilmesini ve indekslenmesi hedefleyen veri tabanıdır.
Türk Psikiyatri Dizini Türk Psikiyatri Dizini 2000 yılından bu yana ağırlıklı olarak Türkçe yayınlanan Psikiyatri ve ilişkili bilimlerle ilgili dergilerin tümünün içeriğini kapsamayı amaçlayan bilimsel bir çalışmadır.
Türkiye Akademik Arşivi

Türkiye Akademik Arşivi (Harman), ulusal arşivler, dergiler (veri sağlayıcılar) ile arama motoru servisleri (servis sağlayıcılar) arasında ilişki kurarak, uluslararası standartlara uygun olarak gereksinim duyulan içeriğe erişim sağlayan üst veri harmanlama yazılımıdır. Ulusal Kurumsal Açık Arşiv içeriklerinin üst verilerinin harmanlanması ve yayınlara Harman adresi üzerinden erişimin sağlanması amaçlanmaktadır.

Turnitin

Turnitin, benzerlik tespit hizmeti veren web tabanlı bir yazılımdır. Öğrenci ödevleri, raporları, tezleri ve projelerinin kontrolünü sağlamak, intihalleri ve usulsüz alıntıları engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Üyelik ve destek talebi için web sitemizdeki bilgilendirme metnini okuyabilir, rehberleri inceleyebilir veya "kutuphane@istun.edu.tr" adresine e-posta gönderebilirsiniz. Bu hizmetten sadece öğretim üyeleri (Dr. Doç. Prof.) yararlanabilir.

Ulusal Gıda Kompozisyon Veri tabanı

TürKomp’ta 14 gıda grubundan 580 gıdaya ait 100 gıda bileşeni için yaklaşık 63.000 gıda bileşeni ve enerji değeri verisi bulunmaktadır.

United States Pharmacopeia - National Formulary (USP-NF)

USP-NF, United States Pharmacopeia (USP) ve National Formulary (NF) birleşiminden oluşmaktadır. İçeriğinde ilaçların bileşimini, tanımını, hazırlama yöntemini, dozaj bilgilerini ve güncel standartları barındıran resmi bir yayındır.

Her kullanıcı kendi hesabını “@istun.edu.tr” uzantılı e-posta adresi ile oluşturmalıdır.

USP-NF ve FCC Kayıt Rehberi

Web News

Web News veri tabanı farklı konularda 14.000’den fazla dünya haberlerine tam metin erişim sağlamaktadır.

Web of Science - Art & Humanities Citation Index (A&HCI)

Web of Science - Art & Humanities Citation Index (A&HCI) veri tabanı sanat ve beşerî bilimler alanlarında 1975’ten günümüze 1.800’den fazla derginin atıf indeksine erişim sağlamaktadır. Sadece ilgili indekste tarama yapılabilmesi için veri tabanına giriş yapıldıktan sonra “Editions” alanından seçim yapılması veya taramanın sınırlandırılması gerekmektedir.

Web of Science - Book Citaiton Index-Science (BKCI-S)

Web of Science - Book Citaiton Index-Science (BKCI-S) veri tabanı bilim ve teknoloji alanlarında 2005’ten günümüze yayımlanmış 128.000’den fazla kitabın atıf indeksine erişim sağlamaktadır. Sadece ilgili indekste tarama yapılabilmesi için veri tabanına giriş yapıldıktan sonra “Editions” alanından seçim yapılması veya taramanın sınırlandırılması gerekmektedir.

Web of Science - Book Citaiton Index-Social Science & Humanities (BKCI-SSH)

Web of Science - Book Citaiton Index-Social Science & Humanities (BKCI-SSH) veri tabanı sosyal bilimler, sanat, doğa ve beşerî bilimler alanlarında 2005’ten günümüze yayımlanmış kitapların atıf indeksine erişim sağlar. Sadece ilgili indekste tarama yapılabilmesi için veri tabanına giriş yapıldıktan sonra “Editions” alanından seçim yapılması veya taramanın sınırlandırılması gerekmektedir.

Web of Science - Conference Proceedings Citation Index-Science (CPCI-S)

Web of Science - Conference Proceedings Citation Index-Science (CPCI-S) veri tabanı biyokimya, bilgisayar bilimleri, çevre bilimleri, mühendislik ve tıp konu alanlarında 1990’den günümüze konferans bildirileri atıf indeksine erişim sağlar. Sadece ilgili indekste tarama yapılabilmesi için veri tabanına giriş yapıldıktan sonra “Editions” alanından seçim yapılması veya taramanın sınırlandırılması gerekmektedir.

Web of Science - Conference Proceedings Citation Index-Social Science & Humanities (CPCI-SSH)

Web of Science - Conference Proceedings Citation Index-Social Science & Humanities (CPCI-SSH) veri tabanı sanat, ekonomi, tarih, felsefe, psikoloji, sosyoloji, edebiyat ve yönetim bilimleri alanlarında 1990’dan günümüze yayımlanmış konferans bildirileri atıf indeksine erişim sağlar. Sadece ilgili indekste tarama yapılabilmesi için veri tabanına giriş yapıldıktan sonra “Editions” alanından seçim yapılması veya taramanın sınırlandırılması gerekmektedir.

Web of Science - Emerging Sources Citation Index (ESCI)

Web of Science Emerging Sources Citation Index (ESCI) veri tabanı bilgisayar, sosyal ve beşerî bilimler alanlarında 2015’ten günümüze 7.800’den fazla kaynağın atıf indeksine erişim sağlamaktadır. Sadece ilgili indekste tarama yapılabilmesi için veri tabanına giriş yapıldıktan sonra “Editions” alanından seçim yapılması veya taramanın sınırlandırılması gerekmektedir.

Web of Science - Preprint Citation Index

Web of Science - Preprint Citation Index veri tabanı, önemli arşivlerden sağlık, sosyal, sanat ve beşerî bilimler alanlarında 1991’den günümüze ön baskılara ait bilgileri sunmaktadır. Ön baskı makalelere, ön baskı makalelerden yapılan atıfları, ön baskıya erişim veya yönlendirme adresleri, güncel literatürün ve sürümlerin takip edilmesine olanak sağlamaktadır. Sadece ilgili indekste tarama yapılabilmesi için veri tabanına giriş yapıldıktan sonra “Search in” alanından seçim yapılması veya taramanın sınırlandırılması gerekmektedir.

Web of Science - ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index

Web of Science - ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index veri tabanı matematik, mühendislik, bilgisayar, yaşam, sosyal ve beşeri bilimlerdeki temel araştırmaları ele alan 1637’den günümüze yayımlanmış 5 milyondan fazla alıntı ve 3 milyondan fazla tezin bibliyografik bilgilerine erişim sağlayan atıf indeksidir. Sadece ilgili indekste tarama yapılabilmesi için veri tabanına giriş yapıldıktan sonra “Search in” alanından seçim yapılması veya taramanın sınırlandırılması gerekmektedir.

Web of Science - Science Citation Index Expanded (SCI-EXPANDED)

Web of Science - Science Citation Index Expanded (SCI-EXPANDED) veri tabanı tıp, doğa, bilim, teknoloji ve uygulamaları bilimler alanlarında 1980’den günümüze 9.500 derginin atıf indeksine erişim sağlamaktadır. Sadece ilgili indekste tarama yapılabilmesi için veri tabanına giriş yapıldıktan sonra “Editions” alanından seçim yapılması veya taramanın sınırlandırılması gerekmektedir.

Web of Science - Social Science Citation Index (SSCI)

Web of Science - Social Science Citation Index (SSCI) veri tabanı sosyal bilimler alanlarında 1980’den günümüze 3.400 derginin atıf indeksine erişim sağlamaktadır. Sadece ilgili indekste tarama yapılabilmesi için veri tabanına giriş yapıldıktan sonra “Editions” alanından seçim yapılması veya taramanın sınırlandırılması gerekmektedir.

Wiley Online Library

Wiley Online Library veri tabanı tıp, diş hekimliği, eczacılık, biyoloji, kimya, bilgisayar, çevre, eğitim, mühendislik, hukuk, matematik, istatistik, fizik, İşletme, astronomi, psikoloji, sosyal bilimler gibi pek çok disiplinden 1.367 tam metin dergiye erişim sağlamaktadır.

YÖK Tez Merkezi

Lisansüstü tezlerin yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından gizlilik kararı alınmadıkça, bilime katkı sağlamak amacıyla Yükseköğretim Kurulu Ulusal Tez Merkezinde toplanması, düzenlenmesi ve elektronik ortamda erişime açılmasıyla oluşan tez platformudur.

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel