İlk ve Acil Yardım

Sevgili Gençler,

Hastalık ve yaralanmalarda ilk ve acil yardımın önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. İyi yetişmiş, donanımlı ve becerikli ilk ve acil yardım personeli, yapacağı doğru ve yerinde müdahale ile ölüm ile hayatta kalma arasındaki ince çizgiyi lehimize çevirebilir.

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi İlk ve Acil Yardımı Programında amacımız yaşam kurtarmanın öneminin farkında, işine özenle sarılan, bilgili, teknolojiye ve bilimsel gelişmelere açık, mesleğindeki yenilikleri takip edip uygulayabilen teknikerler yetiştirmektedir.

Bunun için programımız, alanında deneyimli ve üst düzey öğretim üyesi kadrosu tarafından en yeni bilgiler göz önünde bulundurularak hazırlanmış ve sunulmaktadır.

Öğrencilerimiz üniversitemizin güçlü eğitim altyapısından faydalanırken aynı zamanda kendileri için planlanan sosyal faaliyetler ve öğrenci kulüplerinde kişisel gelişimlerini sağlayacak, her açıdan çağımıza uygun gençler olarak yetişecektir.

Amacımız İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerimizi mesleki başarıları ve bilgileri ile tercih edilen ve aranan profesyoneller yapmaktır. Bu sayede hem kamuda hem de özel sektördeki geniş iş imkanından kolaylıkla faydalanacak, ülkemize ve milletimize hizmet eden sağlık görevlileri olacaklardır.

Prof. Dr. Onur Egemen

İlk ve Acil Yardım Program Başkanı

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel