Diş Hekimliği Fakültesi

Sevgili Öğrencilerimiz;

Sizleri aramızda görmekten büyük bir memnuniyet duyuyor ve buraya gelirken gösterdiğiniz çok önemli akademik başarı için sizleri candan kutluyoruz. Bu azim ve çalışkanlığınızın diş hekimliği eğitiminiz boyunca devam etmesi için elimizden geleni yaparak, her zaman sizlerin yanında olacağımızı bilmenizi isteriz.

Diş Hekimliği eğitimi temel tıp eğitimi ile birlikte teorik ve pratik uygulamaları kapsayan 5 yıllık bir süreçte tamamlanır. Bu eğitim sürecinin temel amacı, sizlere ağız ve diş sağlığı ve tedavi seçeneklerine ilişkin gerekli bilgi birikimini aktarmanın yanı sıra tedavi uygulamalarına ilişkin el becerilerinizi geliştirmek ve pratik uygulama yetkinliğine sahip olmanızı sağlamaktır.

Diş Hekimliği, hasta üzerinde doğrudan çalışmayı gerektiren uygulama tabanlı bir meslektir. Fakültemizde, sizlerin eğitim sürecinde ve mezuniyet sonrasında hasta ile çalışma yeterliliğine sahip olmanız için en modern eğitim ve öğretim programını sunmaktadır.

Fakültemiz; dünya standartlarında eğitim veren, ağız ve diş sağlığı konusunda güncel tedavi yaklaşımlarını uygulamayı ön gören çağdaş fakülte düzeyine erişmeyi ve ülkemizde öncü fakülteler arasında yer almayı amaç edinmiştir. Bunun yanı sıra çeşitli bilimsel toplantılara, kültür, sanat, spor etkinliklerine özel önem vermek; ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği de yapmak önceliğimizdir. Bize göre bir üniversite sadece bir eğitim merkezi olmamalı, aynı zamanda bireylerin yaşamın değerleri hakkında iç görü kazanmasını sağlayan bir araç olmalıdır. Bu bağlamda, öğrencilerimizin sosyal yaşamlarının her alanında ilerlemelerine katkıda bulunmak için elimizden geleni yapmak vizyonumuz içinde yer almaktadır.

Tüm akademik ve idari kadrodaki mesai arkadaşlarım ve siz değerli öğrencilerimizle aynı çatı altında hep birlikte mutlulukla, sağlıkla, huzurla ve esenlikle bulunmak bizim en büyük temennimizdir.

Fakültemiz, alanlarında son derece yetkin ve tecrübeli öğretim üyesi kadrosu ile sizleri, geleceğin diş hekimleri olarak çağımızın en modern teknolojisini kullanarak yetiştirmeyi kendisine ilke edinmiştir. Verdiğimiz eğitim ile insan haklarına ve etik değerlere saygılı, çağdaş birer birey olarak yetiştirmenin yanı sıra hastalarınıza kaliteli ve etkin bir sağlık hizmeti sunmanızı amaçlamaktayız.

Tüm bilgi birikimimizi, sosyal ve kültürel değerlerimizi sizlerle paylaşmak için bekliyoruz.

Prof. Dr. Taşkın GÜRBÜZ
Dekan V.

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel