Bilgisayar Mühendisliği

Bölüm Hakkında

Bilgisayar Mühendisliği; bilgisayar donanımı, yazılım temelleri ve bilgisayar uygulamaları ile ilgilenen tasarım ve üretimin en üst düzeyde olduğu, birçok alt alanı bulunan bir mühendislik dalıdır.

İSTÜN Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün amacı; bilgisayar sistemleri, yazılımı ve donanımı alanlarında iyi eğitim almış, programlama dilleri ve temel programlama tekniklerini uzman seviyesinde bilen, bilgisayar sistemlerinin yapısı, tasarımı, geliştirilmesi ve bu sistemlerin kullanımları konusunda araştırmalar yaparak, teknoloji ve bilim üreten, sektörün günümüzdeki ve gelecekteki ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilecek mühendisler yetiştirmektir.

Akademik Olanaklar

Eğitim öğretim programının ilk iki yılında ağırlıklı olarak temel mühendislik ve temel bilgisayar dersleri, sonraki iki yılda yoğun olarak bilgisayar mühendisliği ile ilgili dersler ile teknik seçmeli dersler verilecektir. Öğrencilerimizin araştırma ve uygulama yetenekleri, modern eğitim araç gereçleri, laboratuvar imkânları ve aldıkları proje dersleri ile geliştirilecektir.

Eğitimleri süresince öğrencilerimiz; sektörün ve endüstrinin ihtiyaçları dikkate alınarak oluşturulan teorik eğitimlerinin yanında akademik- sanayi iş birliklerimiz sayesinde aldıkları pratik eğitimleri ile sektöre çok daha hazır şekilde mezun olacaklardır.

Kariyer Olanakları

Bölüm mezunları “Bilgisayar Mühendisi” unvanı ile; yapay zekâ, veri bilimi, mobil uygulama- geliştirme, savunma sanayii, siber güvenlik, çeşitli yazılım ve bilişim firmaları, oyun endüstrisi, web geliştirme, blokzincir teknolojileri, otonom araçlar, havacılık ve uzay sektörü, medya sektörü, bankacılık, e- ticaret, özel ve devlet kurumlarının bilgi işlem merkezleri ve Ar- Ge merkezleri gibi pek çok alanda çalışma imkânına sahiptirler. Ayrıca bölüm mezunları yüksek lisans ve doktora eğitimlerine devam ederken üniversitelerde akademisyen olarak da görev yapabilirler.

Puan Türü: SAY
Öğrenim Süresi: 4 Yıl
Eğitim Dili: Türkçe/ İngilizce

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel