Ağız ve Diş Sağlığı

Sevgili Gençler,

İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği Programı, dünya standartları ve ülkemizin artan ihtiyaçları doğrultusunda eğitimli, donanımlı diş hekimliği yardımcısı yetiştirmek üzere kurulmuş, alanında deneyimli öğretim üyesi kadrosu ve üniversitemizin diğer fakülte ve bölümlerinden de destek alarak, güçlü altyapısıyla eğitim vermektedir.

Ağız ve diş sağlığı teknikerliği sadece teknik bir meslek olmayıp, yoğun insan ilişkisi gerektiren, sosyal yönü kuvvetlendiren ve zenginleştiren hayatın içinde bir hizmet alanıdır.

Bölüm olarak amacımız hem teorik hem pratik alanda çağdaş eğitim vererek, yüksek iş olanaklarına sahip bu alanda tercih edilir meslek mensupları yetiştirmektir. Eğitim süreci sadece teknik bilgi boyutuyla sınırlı kalmayıp, sosyal kulüpler ve iletişim dersleri gibi kişisel gelişimi sağlayacak unsurlar ile yetkin, mutlu ve hem özel hem kamu alanındaki geniş istihdam olanakları ile iş bulma kaygısı yaşamayan bireylerin gelişimine olanak tanıyacaktır.

Gelişen dünyada ülkemizin en önemli açık ve ihtiyacı olan her alanda kaliteli ve iyi eğitim almış teknik personel yetiştirme konusunda, Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği programımız, üniversitemizin birçok olanakları ile hem gençlerimize hem ülkemizin geleceğine hizmet etmektedir.

                                                                                                                                                                       

Dr. Öğr. Üyesi Arman Orguneser

Ağız ve Diş Sağlığı Program Başkanı                                                                                                                                                                    

Canlı Görüşme Mesaj Bırakın
Bize Sorun!
İSTÜN

* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Gerekli
* Opsiyonel